Keturių medicinos kurso draugų kūrybos popietė

Balandžio 16 d., ketvirtadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje bus pristatyta doc. dr. Vytauto Razuko biografinė knyga „Skambėkite, Vilniaus varpai“, gyd. Stepono Bagdono fotografijų, doc. dr. Vidos Domarkienės ir prof. Giedriaus Uždavinio tapybos paroda.

 

Įžanginį žodį tars LMB direktorė Salvinija Kocienė. Renginį ves gydytoja Birutė Adomonytė.

Parodą pristatys dailininkė Viktorija Daniliauskaitė.

Koncertuos LR vidaus reikalų ministerijos medicinos centro folkloro ansamblis „Šaltinis“ (vadovė Vilma Žukauskienė).

 

Autoriai šią parodą skiria savo kurso draugui, ilgamečiam Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanui,  Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vedėjui, profesoriui Gintautui Česniui, kuriam balandžio 23 d. būtų sukakę  75 metai.

Vilniaus universiteto 1963 metų medikų absolventų kursas iš tiesų neeilinis. Akademikai Gintautas Česnys ir Giedrius Uždavinys. Septyni profesoriai, habilituoti daktarai. Dvidešimt vienas docentas ir mokslo daktaras. Šeši Lietuvos Valstybinės mokslo premijos laureatai.

Iki šiol jie bendrauja, kartą per mėnesį tradiciškai renkasi kartu pietauti. Juos tebelydi siekiai, veržlumas, aktyvumas, visapusiškumas, humoras.

Dabar daugiau laiko lieka laisvalaikio užsiėmimams. Doc.V.Razukas  savo šeimos prisiminimais ir profesine patirtimi dalinasi knygos puslapiuose. V.Domarkienės ir G.Uždavinio pomėgiai – tapyba. V.Domarkienė lankė Vilniaus dizaino mokyklą, yra surengusi personalinių tapybos parodų. S.Bagdonas fotografija susidomėjo jau seniai. Dažniausiai fotografavo kelionėse ir turistiniuose žygiuose, taip pat yra įamžinęs kurso draugų susitikimų akimirkas. 

V.Domarkienė, G.Uždavinys, S.Bagdonas pernai surengė dailės ir fotografijų parodą Marijos ir Jurgio Šlapelių name – muziejuje.                             

 

Medikų kūrybos paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje veiks iki balandžio 30 d.

 

Parengė  Janina Valančiūtė

Lietuvos medicinos biblioteka

Kaštonų g. 7, 01107 Vilnius

Tel. 261 73 96

El.paštas: Janina.Valanciute@lmb.lt
www.lmb.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...