Klaipėdiečiai kviečiami į antrąjį dviračių iššūkį

Klaipėda jau antrą kartą įsitraukė į tarptautinį projektą „Europos dviračių iššūkis 2015”, kuriame dalyvauja 37 Europos miestai. Dalyvavimo projekte tikslas – varžytuvės, kurias laimės tas miestas ir jo komanda, nuvažiuosianti daugiausiai kilometrų. Šiais važiavimais siekiama paskatinti žmones dažniau kelionei į darbą ar įvairius susitikimus rinktis dviratį, daugiau judėti ir leisti pailsėti miesto plaučiams.

 

Pirmą kartą prie šio iššūkio klaipėdiečiai prisijungė praėjusiais metais. Pirmas bandymas buvo sėkmingas – projekte dalyvavo 430 dalyvių, kurie numynė net 39 973 km ir bendroje įskaitoje Klaipėdos miestui atiteko garbinga 15 vieta. Tokiu būdu buvo prisidėta ne tik prie gyventojų aktyvumo skatinimo, tačiau daugiau apie saugų eismą sužinojo net 700 miestiečių. Lyginant dalyvių skaičių tarp dalyvaujančių miestų užimta aukščiausia – pirmoji vieta.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ir šiemet kviečia visus prisijungti prie gražia tradicija tampančios akcijos, kuri startuos jau gegužės 1 d. ir tęsis visą mėnesį. Norintys prisijungti prie uostamiesčio komandos, prašomi užsiregistruoti interneto svetainėje www.ecc2015.eu  ir parsisiųsti į išmanųjį telefoną programėlę „Cycling365“, kurios pagalba bus fiksuojamas nuvažiuotas atstumas. Neturintys išmaniojo telefono nuvažiuotą atstumą galės užfiksuoti ir rankiniu būdu.

Visi klaipėdiečiai paskutinį pavasario mėnesį kviečiami tapti dar aktyvesniais ir prisidėti prie tarptautinio projekto „Europos dviračių iššūkis 2015“. Sudaryti atskiras komandas ir su dar didesniu energijos užtaisu įsilieti į projektą kviečiamos Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo, profesines, aukštąsias mokyklos, švietimo darbuotojai, medikai, policijos pareigūnai, uosto ir kitų įmonių darbuotojai, politikai, ugniagesiai gelbėtojai, žurnalistai, socialiniai darbuotojai, senjorai, šeimas ir visus panorusius dalyvauti tarptautiniame iššūkyje klaipėdiečius.

Kiekviena komanda, panorusi prisidėti prie šios iniciatyvos, važiavimo datą (vakarą) gali pasirinkti pagal poreikį nuo gegužės 1 iki 31 dienos. Pasiūlymus dėl datos, kada komanda pasiryžusi priimti dviračių iššūkį, kviečiama pranešti iki  balandžio 28 d. el. p. aiva@sveikatosbiuras.lt arba mob. 8 640 93343. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai, negavę informacijos apie kurios nors kviečiamos komandos pasirinkto važiavimo datą, numatę konkrečias gegužės dienas grafiką sudarys patys ir pagal komandas (sektorius) informuos galimus dalyvius.

Numatoma susitikimo vieta – Klaipėdos Vasaros estrada. Visos komandos kviečiamos susitikti tuo pačiu laiku – dviratininkų grupės startuos 19 val. Dalyviai kviečiami atvykti nuo 18:45 val. – Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro darbuotojai paaiškins kaip reikia fiksuoti nuvažiuotą atstumą. Kiekviena komanda turės įveikti atstumą nuo Vasaros estrados iki Girulių.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...