Klaipėdiečiai mokysis pažinti ir rinkti vaistažoles

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras liepos 11 d. visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į specialų praktinį seminarą „Pažinkime aplink mus augančias vaistažoles“, kuris vyks Smiltynėje po atviru dangumi. Jo metu  apie vaistinius augalus, jų savybes ir rinkimą pasakos vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas.

 

Vasara – šilčiausias ir spalvingiausias metų laikas, kuomet gamta ne tik pasipuošia gražiausiais žiedais, tačiau džiugina ir bręstančiu derliumi. Šis laikotarpis gali būti naudingas dar ir dėl vaistinių augalų, kurių galime pasirinkti net ir šalia savo namų. Tačiau norint papildyti vaistinių žolelių atsargas būtina žinoti, kurie augalai gydo ir yra naudingi sveikatai, o kurie gali pakenkti.

Besidomintys netradicine medicina kviečiami nedarbo metu – šeštadienį (liepos 11 d.) nuo 14.45 iki 15 val. susitikti Smiltynėje, netoli kelto. Susirinkusius pasitiks lektorius Marius Lasinskas, kuris po atviru dangumi surengs nemokamą praktinį seminarą „Pažinkime aplink mus augančias vaistažoles’.

Jaunas, tačiau patyręs vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas pats augina, renka vaistažoles, gamina vaistažolių mišinius. Jis yra „Žolinčių akademijos’ viceprezidentas, dalijasi savo patirtimi „Žinių radijo“ laidoje apie sveikatą, skaito paskaitas ir veda praktinius užsiėmimus.

Kartu leisdami laiką gamtos prieglobstyje Smiltynėje bendraminčiai, gamtos mylėtojai ir sveikos gyvensenos propaguotojai išmoks, kaip atpažinti, rinkti ir vartoti įvairias maistines ir vaistines žoleles. Visi seminaro dalyviai patys ieškos vaistažolių, išmoks atskirti, kurie augalai, priskiriami prie stipriai veikiančių ar net nuodingų, ir kurių negalima rinkti, o jiems padės ir konsultuos patyręs žolininkas.

Norintys dalyvauti praktiniame seminare kviečiami registruotis iš anksto tel. (8 46) 234796, mob. 8 64 093343, el.p. aiva@sveikatosbiuras.lt

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...