Klaipėdiečiai per mėnesį įveikė beveik 40 tūkst. kilometrų

Visą gegužės mėnesį uostamiesčio gyventojai mynė pedalus už Klaipėdą.  Jau antrą kartą dalyvaudami tarptautiniame projekte „Europos dviračių iššūkis 2015“ klaipėdiečiai varžėsi, kas iš 39 projekte dalyvaujančių Europos miestų nuvažiuos daugiau kilometrų. Nepaisant vėsių ir lietingų gegužės orų iššūkį priėmė 597 dviratininkai mėgėjai, kurie numynė 39 916 km. Klaipėdos komandai atiteko garbinga 16 vieta, o pagal nuvažiuotų kilometrų skaičių tūkstančiui gyventojų klaipėdiečiai užėmė garbingą 10 vietą.

 

Šioje iniciatyvoje uostamiesčio gyventojai buvo kviečiami dalyvauti tiek individualiai, tiek pagal specialų Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro parengtą kalendorių. Pagal jį kone kiekvieną gegužės vakarą įvairių profesijų atstovams buvo metamas iššūkis – paskirtu laiku jie buvo laukiami prie vasaros estrados su dviratėmis transporto priemonėmis. Iššūkį paskutinėmis jo dienomis priėmė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, pakvietęs ne tik užbaigti šį pedalų mynimo maratoną, bet ir apžiūrėti naujai įrengtą dviračių taką prie Danės upės.

Pedalus už Klaipėdą mynė įvairiausių profesijų ir amžiaus atstovai, prie tarptautinio projekto prisijungė mokiniai, studentai, medikai, policijos pareigūnai, gaisrininkai, politikai, įvairios miesto įmonės, įstaigos ir organizacijos. Prie šių rezultatų aktyviausiai prisidėjo “Yazaki Wiring Technologies Lietuva” (5108 km.), T‑CLUB (4159 km.) ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro (2509 km.) komandos.

Važiuojantieji įveiktą atstumą fiksavo specialiai išmaniesiems telefonams sukurta programėle arba rankiniu būdu. Visi klaipėdiečių, kaip ir kitų Europos miestų dalyvių rezultatai buvo sumuojami – kiekvienu važiavimu buvo siekiama pagerinti važiavimo rezultatus. Šiuo projektu buvo siekiama skatinti kuo dažniau rinktis dviratį, daugiau judėti tuo pačiu prisidedant prie miesto taršos mažinimo.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą