Klaipėdoje svečiuosis pasaulyje garsūs chirurgai

Uostamiestyje spalio 23 d., penktadienį, rengiama šalies medikams skirta konferencija „Minimaliai invazinės chirurgijos aktualijos“. Tai pirmas toks renginys Lietuvoje, kurio metu pranešimus skaitys garsūs užsienio svečiai. Minimaliai invazinės chirurgijos atstovai pasidalins savo patirtimi ir inovacijomis.

Per daugiau nei du dešimtmečius, kuomet Klaipėdoje pirmą kartą buvo atlikta penkių dūrių operacija, minimaliai invazinė chirurgija gerokai pasistūmėjo į priekį. Pastaruosius tris metus dažniausiai atliekamos operacijos, kurioms pakanka jau tik vieno dūrio.

Šios konferencijos tikslas – įvertinti Vakarų Lietuvos chirurgų sukauptą patirtį, susipažinti su pasaulinio lygio minimaliai invazinės chirurgijos naujovėmis, pristatyti inovacijas visos šalies medikams.

Konferencija, kurioje laukiama daugiau nei šimto klausytojų, prasidės profesoriaus iš Vokietijos M.Walz paskaita „Minimali invazinė endokrininė chirurgija“. Didžiulę patirtį šioje srityje turintis chirurgas, yra gerai žinomas visame pasaulyje – jis pirmasis atliko antinksčio šalinimo operaciją laparoskopu. Tiesioginės transliacijos metu konferencijos dalyviai galės stebėti, kaip profesorius atliks tokią operaciją.

Antroji konferencijos dalis prasidės dar vieno žinomo chirurgo prof. M.Raimond iš Vokietijos paskaita apie chemoterapiją. Šis medikas, garsus onkologinių ligų gydymo srityje, pristatys šiuolaikinio vėžio gydymo naujoves.

Pranešimą konferencijoje skaitys ir savo žiniomis pasidalins didelę patirtį atliekant minimaliai invazinės chirurgijos operacijas Lietuvoje turintis prof. Artūras Razbadauskas. Medikas dalyvavo pačioje pirmoje tokio tipo operacijoje šalyje. Konferencijos dalyviams jis perduos ilgametę  savo patirtį sukauptą dirbant Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, pasidalins savo įžvalgomis skaitydamas pranešimą „Vieno dūrio chirurgijos pranašumai ir perspektyvos“.

Savo žiniomis konferencijoje taip pat dalinsis šie medikai:  prof. V.Beiša, prof. M.Kiudelis, prof. G.Brimas, doc. V.Krasauskas, dr. A.Šlepavičius, V.Eismontas, B.Vasiliasuskas, dr. Mikalauskas, M.Sokolovas.

Renginys prasidės 12 val.  Klaipėdos universitete (Herkaus Manto g. 84, Klaipėda, PC „Studlendas“). Konferenciją organizuoja Klaipėdos universitetas kartu su Klaipėdos chirurgų draugija, Lietuvos minimaliai invazinės chirurgijos draugija.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...