Klaipėdoje vyks „Dienos be automobilio“ varžytuvės

Kasmet Europoje rugsėjo 16-22 d. minima Judrioji savaitė, kurios metu rengiami įvairūs renginiai ir akcijos. Gyventojai skatinami daugiau judėti, rinktis ekologiškas transporto priemones taip prisidedant ne tik prie oro taršos ir triukšmo mažinimo bei eismo saugumo gerinimo, bet ir tausojant savo sveikatą, daugiau laiko leidžiant lauke, renkantis aktyvų gyvenimo būdą. Klaipėdoje minimos Judriosios savaitės finaliniu akcentu jau tradiciškai taps akcija „Diena be automobilio“. Antradienio, rugsėjo 22-osios, ryte pagrindine uostamiesčio ašimi iki Universiteto vyks tradicinės studentų lenktynės.

Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras kartu su VšĮ“ Klaipėdos keleivinis transportas“ ir Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga jau ne pirmus metus iš eilės rengia šį šalyje unikalų renginį. Dienos be automobilio proga tradiciškai organizuojamos studentų lenktynės, kuriomis vertinant transportinės miesto infrastruktūros būklę ir jos patogumą skirtingoms transporto rūšims, siekiama paskatinti miesto gyventojus rinktis ekologiškesnes, sveikesnes ir efektyvesnes transporto priemones.

Studentai lenktyniauja asmeniniu automobiliu, elektromobiliu, autobusu, dviračiu – ir bėgte nuo BIG prekybos centro iki Universiteto. Praėjusių rungtynių patirtis rodo, kad 7,420 km (tiesia trasa) atstumas įveikiamas, priklausomai nuo kelionės būdo, per 18 – 38 minutes.

Šių lenktynių tikslas nėra rekordai – lenktynininkai vadovausis kelių eismo taisyklėmis, jiems pateiktomis rekomendacijomis ir aklai nesieks bet kokiais būdais kuo greičiau atvykti į finišo vietą. Varžytuvėmis siekiama įvertinti infrastruktūros patogumą skirtingoms transporto rūšims ir nustatyti esamus trukdžius. Studentai, susidūrę su realiomis kliūtimis pagrindinėje miesto arterijoje piko metu keliaujant skirtingomis transporto priemonėmis ar bėgte, pasibaigus lenktynėms galės pateikti pagrįstus siūlymus tobulinti gatvių, takų būklę bei eismo reguliavimo režimą.

Akcija „Diena be automobilio“ stengiamasi gyventojus įtikinti dažniau rinktis viešąjį transportą ar dviratį vietoj automobilio, padėti miestiečiams įvertinti, koks būdas keliauti piko metu yra optimaliausias. Be to, organizatoriai nori atkreipti dėmesį ir į neigiamą transporto priemonių poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Žurnalistai laukiami lenktynių finiše Universiteto stotelėje nuo 8:00. Numatoma renginio pabaiga – 8:30.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...