Klaipėdos jūrininkų ligoninėje atidarytas modernus Onkohematologijos skyrius

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje onkohematologinėmis ligomis sergantiems pacientams gydytis sudarytos dar geresnės sąlygos. 

Po rekonstrukcijos duris atvėrusiame skyriuje pacientai įsikurs šviesiose erdviose palatose, kur bus gydoma po 1-4 ligonius. Kiekvienoje palatoje yra tik jos pacientams skirtas sanitarinis mazgas su dušo kabina. Prie modernių funkcinių lovų įrengta personalo iškvietimo signalizacija.

„21- erius metus  veikiantis Onkohematologijos skyrius iki šiol buvo vienas iš nedaugelio nerenovuotų skyrių ligoninėje, tad jam seniai reikėjo atsinaujinti. Čia pakeista viskas, nuo lubų iki grindų, įskaitant instaliacijas ir baldus. Šio skyriaus pacientams, kuriems dėl gydymo ypatumų kartais reikalinga visiškai sterili aplinka, dabar sudarytos nepriekaištingos sąlygos“, – vienu moderniausių įstaigos skyrių džiaugėsi Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, lankydamasi atnaujintame skyriuje, įvertino puikias sąlygas, sudarytas ir pacientams, ir darbuotojams. Ji pasidžiaugė medikų pasiekimais, inovatyvių gydymo metodų taikymu, palinkėjo kantrybės pasiaukojančiame darbe.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyrius yra vienas iš trijų hematologijos stacionarų šalyje ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje.

30 lovų skyriuje, kiš kurių 5 skirtos dienos stacionarui, pažangiausiais metodais bei priemonėmis gydomi įvairiomis kraujo ligomis ir krešėjimo sutrikimais sergantys žmonės.  Didžiąją dalį pacientų sudaro sergantieji limfomomis, ūmiomis ir lėtinėmis leukemijomis, mielomine liga ir kitomis retesnėmis kraujo ligomis.

Per metus ilgalaikiame stacionare gydoma apie 1 tūkst., o dienos stacionare – iki 2 tūkst. 600 pacientų.

„Esame pripratę dirbti ir pasiekimais džiaugtis tyliai. Daugeliui onkohematologija asocijuojasi su mirtimi, ar bent jau kova su mirtimi. Tačiau mums, šio skyriaus medikams, tai – kova su liga ir pergalė. Jeigu kam nors atrodo, kad onkohematologinis ligonis – tai beviltiškas ligonis, noriu pasakyti, kad mes čia matome labai daug vilties. Lietuvoje, taip pat ir mūsų centre, hematologinių pacientų gydymo rezultatai per pastarąjį dešimtmetį pastebimai pagerėjo – pailgėjo pacientų bendras išgyvenamumas, gyvenimas be ligos progresijos, ir svarbiausia nuolatos gerėja pacientų gyvenimo kokybė ligų gydymo metu ir po gydymo. Tai lemia pažangūs, nauji hematologinių ligų diagnostikos ir gydymo metodai“, – džiaugėsi Onkohematologijos skyriaus vedėja Ligita Malciūtė.

Apie tai, jog lankydamas ligonius daugiausiai vilties mato būtent onkohematologinių ligonių akyse, šventindamas renovuotą skyrių užsiminė ir ligoninės kapelionas Saulius Stumbra.

„ Tenka dažnai apsilankyti šiame skyriuje ir bendrauti su ligoniais. Jų akyse matau daugiausiai vilties. Tikėjimas, viltis ir meilė yra trys pagrindinės dieviškos dorybės. Linkiu, kad su tikėjimu ir meile, šio skyriaus pacientų ir darbuotojų viltis tik stiprėtų“, – sakė S.Stumbra.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyriaus kapitalinis remontas, kurį įstaiga atliko už savo lėšas, kartu su naujais baldais atsiėjo 200 tūkts. Eur.

 

Jolanta Juškevičienė

Viešųjų ryšių specialistė

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

tel. 8 46 491191

mob. tel. 8 698 50451

el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...