Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai prisidėjo prie vilties žygio

Klaipėdos jūrininkų ligoninė į kilnią misiją išlydi tris drąsius vyrus, kurie baidarėmis prieš Nemuno srovę ketina įveikti 500 kilometrų. Savo vilties žygį komanda skiria sergantiesiems onkologinėmis ligomis. Prie pagrindinio šio žygio partnerio – Šv.Pranciškaus onkologijos centro – prisijungė ir Klaipėdos jūrininkų ligoninė. Jos medikai žygeiviams nemokamai patikrino sveikatą ir nuramino, jog ji neturėtų tapti kliūtimi, pasiekti finišą.

 

  „Džiaugiuosi jaunų žmonių iniciatyva ir ryžtu per 10 dienų prieš didžiausios šalies upės srovę nuplaukti 500 kilometrų. Jiems tikrai reikės jėgų ir ištvermės, bei geros sveikatos. Mūsų įstaigos medikai, ir aš pats asmeniškai, atlikau malonią profesinę misiją – tikrinau sveikatą projekto ‘Vilties yriai Nemunu – su viltimi prieš srovę’ dalyviams. Į žygį juos išlydime sveikus. Linkiu, kad sveiki ir grįžtų“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga, baidarininkams prieš kelionės startą ketinantis įteikti ir asmeninę dovaną – būtiniausiais medikamentais ir tvarsliava aprūpintą kelionės vaistinėlę.

 

Trys jauni bendraminčiai – rusniškis Domantas Laukevičius, šilutiškis Tomas Adomaitis ir klaipėdietis Kęstutis Kvaraciejus neeilinį žygį baidarėmis pradės liepos 26 d. 11 val. Danės upėje prie Jono kalnelio.

Iššūkio tikslas – parama Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui bei onkologinėmis ligomis sergančiųjų paskatinimas nepasiduoti sraunios upės tėkmę primenančiai ligai.

Prieš srovę maždaug 500 kilometrų distanciją Nemunu, jei srovė ir priešinis vėjas nesugadins planų, planuojama įveikti per 10 dienų. Plaukimas tęsis nuo Klaipėdos iki Druskininkų – irklais bus išmatuotas visas Nemunas Lietuvos teritorijoje, taip pat Kuršių marios. Lig šiol didžiausios ir ilgiausios upės šalyje prieš srovę irkluodamas dar neįveikė nė vienas žygeivis, nes tai gana sudėtingas plaukimas, priklausantis nuo aplinkos sąlygų, reikalaujantis tvirto tiek psichologinio, tiek fizinio pasirengimo.

Pakeliui D. Laukevičius, T. Adomaitis ir K. Kvaraciejus susitiks su Rusnės, Panemunės, Smalininkų, Veliuonos, Raudondvario, Kauno, Birštono, Alytaus, Merkinės bei Druskininkų gyventojais, kuriems pristatys onkologinio centro idėjas, paskatins paremti, pakvies prisijungti ir prie savojo plaukimo ar kitų Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro akcijų.

‘Žygiai kaip šis ne tik padeda rinkti aukas, bet ir suteikia ligoniams vilties, kad jie ne vieni kovoja su savo liga’, – teigia Šv.Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje taip pat gydomi onkohematologiniai ligoniai, todėl įstaiga jaučia pareigą palaikyti ir prisidėti prie bet kokios geros iniciatyvos.

 

Jolanta Juškevičienė

Viešųjų ryšių specialistė

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

tel. 8 46 491191

mob. tel. 8 698 50451

el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...