Klaipėdos jūrininkų ligoninės neurologams talkins nauja įranga

Klaipėdos jūrininkų ligoninė dar labiau išplėtė diagnostikos galimybes. Čia pradėjo veikti naujausios kartos įranga periferinės nervų sistemos ir raumenų ligoms tirti – elektroneuromiografas.  Jį įsigyti ligoninei padėjo bendrovė ,,Klaipėdos nafta’.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės Neurologijos skyriaus gydytoja neurologė E.Martinkutė pasakojo, kad neseniai įsigyta įranga atliekamas elektroneuromiografijos tyrimas leidžia registruoti bioelekrinius procesus nervuose, raumenyse ir nervų raumenų jungtyje.

„Tai yra svarbiausias funkcinis periferinės nervų sistemos ligų diferencinės diagnostikos metodas. Kitaip tariant, jis mums padeda atskirti simptomiškai panašias periferinių nervų ligas, kurioms reikalingas skirtingas gydymas“, – aiškino E.Martinkutė.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės neurologai teigia jau senokai savo diagnostikos arsenale jutę elektroneuromiografijos tyrimo stygių. Neretai dėl jo pacientus tekdavo siųsti į Kauną ar Vilnių.

Neurologijos skyriaus vedėjo Roberto Urbučio teigimu, šis aparatas, padėsiantis tiksliau atskirti, kuri nervų sistemos dalis pažeista, taps lygiaverčiu kompiuteriniam tomografui ir magnetiniam rezonansui.

Maždaug valandą trunkantis ir kruopštumo reikalaujantis tyrimas bus atliekamas tik ligoninės stacionare gydomiems pacientams.

 „Trečdalis Neurologijos skyriaus pacientų serga periferinės nervų sistemos ligomis. Tad šis tyrimas padės greičiau ir kokybiškiau jas diagnozuoti. Bendrovės „Klaipėdos nafta“, rodančios socialinės atsakomybės pavyzdį, skirti pinigai palengvino ligoninei finansinę naštą įsigyjant šią modernią įrangą“, – dėkodamas sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pripažino, kad galimybė prisidėti prie ligoninės paslaugų gerinimo yra labai svarbi.

„Verslo įmonių rūpestis nėra tik pelnas. Sveikata – viena vertingiausių gyvenimo sričių. Ji susijusi su žmonėmis, darbuotojais, visuomene ir valstybe. „Klaipėdos nafta“, būdama socialiai atsakinga bendrove, jau seniai rūpinasi uostamiesčio sportu, kultūra, kitomis sferomis. Sveikata – ne išimtis. Mums ypač malonu prisidėti prie tokių organizacijų ar įmonių, kurios kelia ambicingus tikslus sukurti kažką daugiau, nei leidžia galimybės“, – apie skirtą paramą sakė bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Suteikta parama bendrovė siekia, kad Vakarų Lietuvoje esanti sveikatos įstaiga turėtų kuo naujausią medicininę aparatūrą, kurios dėka pacientai sužinotų apie ligą ankstyvoje stadijoje, o jaunoji medikų karta įgytų daugiau patirties ir kompetencijos pasitelkdama naujausias technologijas.

Bendrovė „Klaipėdos nafta“ naujos įrangos įsigijimui skyrė skyrė 17,4 tūkst. Eur . Likusią sumą įsigyjant naują įrangą ligoninė sumokėjo iš savo lėšų.

 

Jolanta Juškevičienė

Viešųjų ryšių specialistė

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

tel. 8 46 491191

mob. tel. 8 698 50451

el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...