Klaipėdos jūrininkų ligoninės palatas menininkai papuošė naujais paveikslais

Klaipėdos jūrininkų ligoninės meno galerijoje sukaupta kolekcija pasipildė nauja gėrio siunta. Artėjant gražiausioms šventėms ir palydint besibaigiančius metus, menininkai čia ir vėl sugrįžo su dovanomis, kurios praturtins pusės tūkstančio meno kūrinių kolekciją, jau puošiančią ligoninės aplinką.

Kasmet prieš šv. Kalėdas Klaipėdos jūrininkų ligoninėje rengiama Advento popietė „Ant gerumo sparnų“, suburianti įstaigos pacientus, medikus, menininkus ir dvasininkus.

Vienu pagrindinių renginio akcentų čia tampa kasmetinė Klaipėdos krašto menininkų akcija, sutaurinanti ligoninės aplinką išskirtiniais meno kūriniais, kurie čia lieka visam laikui.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga pabrėžė, kad šiltas bendradarbiavimas su Klaipėdos krašto dailininkų sąjunga gydymo įstaigą jau pavertė unikalia vieta.

„Norint greičiau pasveikti reikia peno sielai, gražios aplinkos. Dovanodami ligoninei pačių sukurtus darbus, menininkai jaučiasi prisidėję prie paties humaniškiausio tikslo – žmogaus gydymo“, – jau kone du dešimtmečius trunkančiu prasmingu bendravimu su meno žmonėmis džiaugėsi J.Sąlyga.

Šiemet ligoninei menininkai dovanojo 30 tapybos, grafikos, keramikos ir kitų meno dirbinių. 31-ąjį darbą – didžiulę, paties darytą meninę jūros fotografiją padovanojo pats J.Sąlyga.

Ši graži tradicija, kai menininkai įstaigai dovanoja savo kūrinių, gyvuoja jau kone du dešimtmečius. Per juos Klaipėdos jūrininkų ligoninė savo kolekcijoje sukaupė daugiau nei 500 darbų, kuriuos dovanojo per 100 menininkų.

„Dovanodami savo darbus, mes kartu dovanojame ir prisiminimą apie save. Taip mes įamžiname save. Per beveik dvidešimt metų netekome dvylikos akcijoje dalyvavusių menininkų. O juk kažkas čia, ligoninėje, prieina prie jų darbų, paskaito pavardes ir juos prisimena. Žmogus išlieka gyvas tiek, kiek kiti jį atsimena“, – sakė akcijos iniciatorė ir pradininkė Sofija Kanaverskytė.

Šiemet į Klaipėdos jūrininkų ligoninę pasigrožėti dovanojamais darbais atvyko ir Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.

„Manau, kad uostamiesčio ir Vakarų Lietuvos menininkai, prisidėdami prie šios prasmingos akcijos, savo kūriniais kiekvieną iš mūsų kilsteli virš kasdienybės, sugeba pažadinti poeziją ir neša ant gerumo sparnų. Šią kilnią misiją atlieka ir visi medikai“, – sakė viešnia.

Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė taip pat atvyko su dovana. J.Sąlygai ji įteikė pažymėjimą, liudijantį, kad Jūrininkų ligoninės direktoriui suteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos garbės nario vardas.

Visų menininkų vardu ligoninei už draugystę dėkodamas Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas A.Sakalauskas linkėjo, kad medikų ir kūrėjų bendradarbiavimas sėkmingai tęstųsi ir ateityje.

„Jau beveik su dešimtmečius palaikome glaudų ryšį. Klaipėdos jūrininkų ligoninė – unikali vieta. Uostamiestyje nėra tokios erdvės, kurioje būtų galima išvysti tiek daug meno kūrinių. Todėl saugokime ir mylėkime juos’, – kalbėjo A.Sakalauskas.

Ne vienas Klaipėdos jūrininkų ligoninę laiko labiausiai mieste lankoma meno galerija, kurioje sukaupta didžiausia Klaipėdos krašto menininkų darbų kolekcija.

 

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

 

Jolanta Juškevičienė

Viešųjų ryšių specialistė

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

tel. 8 46 491191

mob. tel. 8 698 50451

el.p. jolanta.juskeviciene@jurlig.lt
 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...