Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete svarstymai apie psichoterapijos studijų programą

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete (KU SvMF) svarstoma idėja sukurti naują ir perspektyvią psichoterapijos studijų programą. Jau dabar jaučiamas šios srities specialistų stygius, o ateityje, siekiant užtikrinti kokybišką socialinę sistemą, jų prireiks dar daugiau. Pradedant plėtoti šį sumanymą KU SvMF spalio 29-30 d. rengiamas tarptautinis susitikimas, kurio metu bus kalbama apie psichoterapijos veiklos vystymosi perspektyvas. Svečiai iš Skandinavijos ir Latvijos kartu su Lietuvos specialistais aptars psichoterapijos poreikius ir iššūkius, svarstys teorines ir praktines jos dimensijas.

Pastaruoju metu psichoterapijai skiriama vis daugiau dėmesio, nors visai neseniai tai buvo įvairiausių stereotipų varžoma sritis. Dar neįžengus į psichoterapeuto kabinetą kiekvienas turėjo iš anksto suformuotų nuostatų, kurios gyvuoja jau ilgus metus, neleisdamos maksimaliai pasinaudoti svarbia galimybe palengvinti kasdienybę ir gyvenimą padaryti daug kokybiškesnį.

Psichoterapijos sritį būtina plėtoti sprendžiant jau dabar įsišaknijusias visuomenės problemas, tokias kaip augantis savižudybių skaičius, ar susimąstyti apie visai netrukus užgriūsiančią pabėgėlių problemą ir jos pasekmes visuomenėje. Aplink egzistuojantys procesai kinta nuolat, todėl ateityje psichoterapeutu pagalbos reikės vis dažniau.  

Psichoterapija, kurios metu gydymas vyksta pokalbiu, pacientas su specialistu kalba apie tai, kas svarbu pacientui, dėl ko pacientas kreipėsi, kartu bando atrasti jo problemų priežastis. Taip kalbant ir bendraujant tarp gydytojo ir paciento užsimezga ryšys, kuris irgi svarbus keitimosi procesui. Yra įvairių psichoterapijos krypčių, kurios akcentuoja šiek tiek skirtingus dalykus.

Siekiant užtikrinti kokybišką ir efektyvią socialinę sistemą šalyje prireiks žymiai daugiau psichoterapiją gerai išmanančių specialistų. Klaipėdos universitete uostamiesčio akademinė bendruomenė rengia paskaitų ciklą, kurių metu aptars psichoterapijos veiklos vystymosi perspektyvos modeliavimą, psichoterapijos poreikį ir iššūkius bei jos teorines ir praktines dimensijas.

Spalio 29-30 d. į KU SvMF atvyksta Skandinavijos psichoterapijos akademijos (SAPU) atstovai iš Švedijos, Latvijos. Susitikimo metu, kuris rengiamas vykdant projektą ”Patirties partneriai” (Erasmus+), sve2iuosis Leif Havnesköld (psichologas), kuris skaitys paskaitas apie psichoterapiją ir psichodinamikos bei Birgitta Elmquist (psichoterapijos specialistė), kuri kalbės tema „Psichoterapija visuomenei: praktinės dimensijos“. Šio vizito tikslas yra plėtoti tarptautinius mokslinius tyrimus ir studijas psichoterapijos srityje.

Paskaitos vyks Klaipėdos universitete, Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centre (Herkaus Manto 84, Klaipėda).
Daugiau informacijos: Raisa Minčinauskienė (STIMC specialistė) tel. Nr.  8 46 39 8588.

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...