Kosmetikos gaminiai neturi kelti pavojaus žmonių sveikatai

Kosmetikos gaminių gamintojai, platintojai, importuotojai privalo vykdyti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, kad rinkai teikiami produktai  nekeltų pavojaus vartotojų sveikatai. Tai dar kartą pabrėžta Vilniuje vykusiame 8-jame metiniame seminare „Kosmetikos gaminių reglamentas: praktinis įgyvendinimas“. Seminarą surengė Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacija LIKOCHEMA, Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija, Vilniaus visuomenės sveikatos centras ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Seminare sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė pažymėjo, kad tokie  kasmet rengiami seminarai – tai gera galimybė  valstybinių institucijų specialistams ir kosmetikos sektoriaus verslo atstovams pasidalinti patirtimi, įgyvendinant teisės aktus. Pasak viceministrės, smulkus ir vidutinis  verslas yra ekonomikos pagrindas, reikšmingai prisidedantis prie ekonomikos augimo, darbo vietų kūrimo skatinimo ir inovacijų diegimo.

„Tačiau verslas, nepaisant jo dydžio, negali būti atleistas nuo teisės aktų reikalavimų, susijusių su žmonių sveikatos sauga, vykdymo“, – pabrėžė J. Zinkevičiūtė. Viceministrė pažymėjo, kad Sutarties dėl Europos Sąjungos 36 straipsnis apie žmonių sveikatos apsaugą ir kiti teisės aktai įpareigoja kosmetikos gaminių gamintojus, platintojus, importuotojus privalomai vykdyti nustatytus reikalavimus, kad rinkai teikiami gaminiai nekeltų pavojaus vartotojų sveikatai.

Seminare daug dėmesio buvo skirta kosmetikos gaminių saugos vertinimo procedūroms.  Pagal tiesiogiai taikomus ES teisės aktų reikalavimus kiekvienam kosmetikos gaminiui turi būti specialistų atliktas išsamus saugos vertinimas. Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos atstovai nagrinėjo kosmetikos gaminių ženklinimo reikalavimų įgyvendinimo praktiką Lietuvoje. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistai analizavo reklamos įtaką vartotojų pasirinkimui ir pademonstravo netinkamos reklamos pavyzdžius.

Kosmetikos gaminio saugos užtikrinimui reikalingas sisteminis požiūris ir tik geros gamybos praktikos principus atitinkanti kosmetikos gaminių gamyba gali užtikrinti, kad rinkai pateiktas kosmetikos gaminys nesukels  pavojaus vartotojo sveikatai.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...