Kroatijos sveikatos apsaugos ministras apsilankė Kauno klinikose

Gegužės 30 d., pirmadienį, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose apsilankė Kroatijos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Dario Nakič ir jį lydinti delegacija. Su Kauno klinikų administracija aptarta ligoninės svarba Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje, susipažinta su jos veikla.

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pristatė prioritetines ligoninės veiklos sritis ir jų perspektyvas. D. Nakič domėjosi onkologija, organų transplantacijomis bei skubiąja medicina didžiausioje šalies ligoninėje Kauno klinikose. „Jūsų patirtis klinikinės praktikos, tyrimų ir studijų srityse yra įsūdinga, dėl to mes džiaugiamės galėdami pasisemti gerosios patirties, kurią pritaikytume savo šalyje“, – ligoninės vadovui už priėmimą dėkojo Kroatijos sveikatos apsaugos ministras.

Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimo plėtrą sveikatos sektoriuje paskatino prieš mėnesį Lietuvos atstovų laimėtas Europos Sąjungos Dvynių projektas, kuris bus įgyvendinamas Kroatijoje. Juo šioje šalyje siekiama sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo onkologinių ligų, pagerinus ankstyvą krūties, gimdos kaklelio ir storosios žarnos vėžio diagnostiką, sustiprinus esamų nacionalinių vėžio kontrolės programų įgyvendinimą.

Kroatijos sveikatos apsaugos ministras su delegacija Lietuvoje pirmiausiai apsilankė LSMU ligoninėje Kauno klinikose. Viešnagės metu Lietuvoje kroatai susitiko su LR SAM ministru Juru Požela bei lankysis VU ligoninės Santariškių klinikose.

Susitikime su Kroatijos sveikatos apsaugos ministru Kauno klinikose dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. Lina Jaruševičienė, Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas dr. Kęstutis Stašaitis bei Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas prof. dr. Rimantas Benetis. Svečiams aprodytas moderniausias Baltijos šalyse Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centras, Onkologijos ir hematologijos klinikos korpusas.

 

 

Kauno klinikų informacija

K. Šimatonio nuotr.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...