Kuriamas mokinių fizinio pajėgumo žemėlapis

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) specialistai praėjusią savaitę LR Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) sukurtai darbo grupei pristatė mokinių fizinio pajėgumo ir sveikatos stebėsenos projektą.

„Pagrindinis šio projekto tikslas – atlikti mokinių fizinio pajėgumo testus, įvertinti rezultatus ir skatinti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas bei profesinio mokymo įstaigas gerinti mokinių sveikatą. Be to, siekiama užtikrinti mokinių fizinio pajėgumo būklės nuolatinį stebėjimą ir duomenų analizę“, – sako KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

Darbo grupei pristatytas mokinių fizinio pajėgumo ir sveikatos stebėsenos aprašas, skirtas 5–12 klasių mokiniams, mat fizinių normatyvų parengimui naudoti naujausi mokinių fizinio pajėgumo testų duomenys.

Kuriamas Lietuvos mokinių fizinio pajėgumo žemėlapis apims virš 200 000 moksleivių, jį rengiant dalyvaus apie 1084 bendrojo ugdymo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos.

„Europos vaikai tik 5 proc. pamokų laiko praleidžia užsiimdami fizine veikla, be to mažiau nei 10 proc. iš jų atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) fizinio aktyvumo rekomendacijas. Lietuvoje labai trūksta patikimų ir standartizuotų vertinimo duomenų, kurie padėtų gauti objektyvią bei tikslią informaciją apie mokinių fizinio pajėgumo būklę ir su tuo susijusias grėsmes sveikatai“, – teigia SAM ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Fizinio pajėgumo ir sveikatos stebėsenos informacija bus panaudota vaikų ir jaunimo sveikatai gerinti. Per fizinį aktyvumą bus numatytos individualios priemonės – fizinio ugdymo procesas taps labiau individualizuotas, tikslesnis ir efektyvesnis.

Vėliau, naudojantis gautais konkrečiais duomenimis, bus sudarytos prielaidos įvertinti mokyklos sveikatos ir fizinio ugdymo kokybę. Mokiniai, matydami savo rezultatus, bus labiau motyvuoti gerinti fizinį pajėgumą, todėl tikėtina, daugiau laiko skirs fiziniam aktyvumui ir sportinei veiklai.

Valstybinė sveikatos reikalų komisija prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės dar 2014 m. lapkričio 3 d. pasiūlė KKSD sudaryti darbo grupę ir parengti vaikų bei jaunimo fizinio pajėgumo ir sveikatos stebėsenos tvarką.

Daugiau informacijos:

Inga Gerulskienė

Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus patarėja

Tel. (8 5) 233 65 57

El.p. inga.gerulskiene@kksd.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...