Kursai medicinos fizikams – vardan pacientų saugumo

Pirmą kartą Lietuvos ir Baltijos šalių istorijoje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Radiologijos klinika ir Kauno krašto radiologų draugija kartu su Amerikos medicinos fizikų asociacija (AAPM), Lietuvos fizikų draugija bei Tarptautine medicinos fizikos organizacija (IOMP) gegužės 18–22 d. Kaune organizuoja tarptautinius mokymo kursus „Medicinos fizikos reikšmė radiologinių vaizdų kokybei“.

Kursai, kuriuos ves ir paskaitas skaitys AAPM ir IOMP lektoriai, skirti medicinos fizikams. Taip pat radiologams, radiologijos technologams ir radiacinės saugos specialistams bei visiems, naudojantiems radiologinio vaizdinimo medicinoje metodus.

Vieno iš pagrindinių kursų iniciatorių ir organizatorių, Radiologijos klinikos asistento, Onkologijos ir hematologijos klinikos medicinos fiziko Antano Vaitkaus teigimu, organizacinis komitetas suplanavo įvairiapusę, įdomią ir naudingą programą apie medicinos fizikos vaidmenį bei galimybes, siekiant optimalios kokybiško radiologinio vaizdo ir medicininės apšvitos pusiausvyros.

„Kursų tikslas – skleisti šiuolaikinius praktinius darbo su moderniausiomis technologijomis metodus. Išklausę kursus, dalyviai patobulins gebėjimus pritaikyti aktualius saugos ir kokybės standartus savo darbo praktikoje. Medicinos fizikų paskirtis gydymo įstaigose yra sumažinti pacientų apšvitą. Gydytojui daug ramiau, jei jis žino, kad skyriuje dirba kvalifikuotas medicinos fizikas“, – sakė A. Vaitkus.

Tarp kursų lektorių – iškiliausi šios srities specialistai iš viso pasaulio: Tarptautinės medicinos fizikų organizacijos generalinis sekretorius Madan Rehani, Robert Jeraj iš Viskonsino Madisono universiteto, Doug Pfeiffer iš Boulder Community ligoninės, Eugene Lief iš White Plains ligoninės, Charles Shang iš Floridos Atlanto universiteto.

Kaip pasakojo Radiologijos klinikos vadovas prof. Algidas Basevičius ir medicinos fizikas A. Vaitkus, kursų lektoriai aptars visų diagnostinės radiologijos sričių – radiografijos, fluoroskopijos, mamografijos, ultragarso, magnetinio rezonanso, branduolinės medicinos, funkcinio ir molekulinio vaizdinimo procedūrų, klasikinės, daugiasluoksnės, kūginio pluošto, pozitronų, vieno fotono emisijos kompiuterinės tomografijos ir kt. – saugos standartų diegimo klausimus.

„Medicinos fizikų pareiga yra labai svarbi, o jų darbas dažnai nematomas. Nuo jų priežiūros priklauso paciento apšvita ir jos sukeliamos pasekmės. Netinkamai prižiūrint – didėja paciento apšvita, daugėja vėžinių susirgimų, apsigimimų ir t.t.“, – pritarė prof. A. Basevičius.

Pasak Radiologijos klinikos vadovo, teisingas parametrų parinkimas leidžia pasirūpinti, kad pacientas gautų mažesnę apšvitą ir skatina efektyvesnį aparatūros naudojimą. Medicinos fizikų rūpesčiu gydymo įstaiga gali tikėtis, kad jos turima aparatūra bus efektyviau naudojama ir ilgiau veiks.

Kauno klinikų informacija, Liudo Andriušio nuotr.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą