Kviečiame dalyvauti sveikatos stiprinimo akcijose!

Sveikatos apsaugos viceministrės Jadvygos Zinkevičiūtės iniciatyva, balandžio 25 d. ir gegužės 16 d. 11–14 val. Tymo Lėtajame turguje (Maironio g./Aukštaičių g. Vilnius), organizuojama sveikatos stiprinimo akcija. Akcijos metu gyventojai bus konsultuojami sveikos mitybos, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos klausimais. Bus matuojamas kūno masės indeksas, kūno riebalų ir raumenų santykis, matuojamas kraujospūdis, bus konsultuojama apie vykdomas valstybes finansuojamas onkologines prevencines programas, vaikai bus mokomi teisingai valyti dantukus ir kt.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Lietuvos gyventojų mirtingumo struktūroje vyrauja trys pagrindinės mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės mirties priežastys, kurios 2013 m. sudarė 84 proc. visų mirties priežasčių.

Širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimas didele dalimi susijęs su netinkama mityba, antsvoriu, nutukimu bei fizinio aktyvumo stoka. Sumažinti infarkto ir galvos smegenų insulto riziką galima keičiant tam tikrus gyvenimo būdo veiksnius, t. y. mažinant suvartojamų sočiųjų riebalų, druskos ir cukraus kiekius, didinant fizinį aktyvumą, valgant daugiau vaisių ir daržovių, ribojant alkoholio vartojimą, atsisakant rūkymo ir pan.

Akciją organizuoja Sveikatos apsaugos ministerija, Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, dalyvauja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai.

Sveikatos apsaugos ministerijos
Sveikatos stiprinimo valdyba
www.sam.lt

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...