Kviečiame į forumą „Skęstančiojo reikalas neskęsti“

2015 m. birželio 11 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centrai siekdami, kad organizuojant vaikų skendimų prevenciją būtų sutelktos visos pajėgos ir bendradarbiautų kuo daugiau institucijų, organizuoja forumą „Skęstančiojo reikalas neskęsti“. Dalyviams bus išduodami Lietuvos vaikų ir jaunimo centro bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro pažymėjimai. Daugiau informacijos: Vilma Smaliukienė el. p. vilma.s@lvjc.lt, tel. (8 5) 272 5015, Ignas Keras el. p. ignas.keras@smlpc.lt, tel. (8 5) 247 734.

{end_header}

Registracijos anketa – ČIA

Forumo tikslai:

• Suburti bendrai diskusijai suinteresuotas institucijas, analizuoti, diskutuoti bei ieškoti bendradarbiavimo formų, siekiant užtikrinti vaikų ir jaunimo saugą.

• Kurti efektyvias prevencines priemones, užtikrinančias gyvybės, kaip pagrindinės vertybės, išsaugojimą.

• Modeliuoti efektyvias vaikų ir jaunimo išgyvenimo įgūdžių bei sveikos gyvensenos ugdymo formas.

Forumo dalyviai:

• valstybinės ir savivaldos institucijos, aktyviai veikiančios vaikų ir jaunimo sužalojimų prevencijos srityje,

• švietimo sistemos atstovai, atsakingi už vaikų ir jaunimo vertybinių nuostatų formavimą ir ugdymo organizavimą,

• nevyriausybinio sektoriaus atstovai, susiję su vaikų sauga.

Forumo temos:

• Vaikų ir jaunimo skendimo priežastys ir pasekmės ekonominiu ir socialiniu požiūriu

• Efektyvios skendimų prevencijos priemonės. Lietuvos ir užsienio šalių patirtis

• Vertybinių nuostatų formavimas

• Pirmosios pagalbos teikimo skendusiajam principai

• Skęstančiojo gelbėjimo principai

Forumo problematika

Skendimai yra trečia pagal dažnumą mirties priežastis dėl nelaimingų atsitikimų visame pasaulyje. Kasmet dėl šios priežasties netenkama daugiau kaip 400 tūkst. žmonių. Vaikų netekčių dėl išorinių veiksnių statistikoje žūtys vandenyje užima antrą vietą pagal dažnumą. Pagal naujausios Pasaulio sveikatos organizacijos Vaikų traumų prevencijos pasaulinės ataskaitos duomenis, nuskendimai sudaro apie 28 proc. visų vaikų netyčinių trauminių mirties priežasčių. Palyginti su kitomis Europos šalimis, vaikų iki 19 metų Lietuvoje nuskęsta daugiausiai.

Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai skendimus, kaip didžiulę visuomenės sveikatos grėsmę, ypač akcentuoja Baltijos šalyse, kur yra daug atvirų vandens telkinių. Tyrėjų nuomone, išgelbstima tik apie 10 proc. skęstančių vaikų, t. y. vienas iš dešimties.

Vaikų paskendimai yra didelė problema Lietuvoje, o prevencinės priemonės įgyvendinamos dar visai neseniai. Kitose Europos šalyse skendimų prevencija jau turi gilias šaknis ir ją pasitelkus išgelbstima daugybė vaikų gyvybių.

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad vaikystėje pradėjus diegti atsargaus ir atsakingo elgesio vandenyje įpročius bei išmokius plaukti, ateityje galima išvengti daugybės skaudžių netekčių. Todėl būtina sutelkti visas pajėgas, susivienyti visoms už vaikų saugumą, sveikatą ir vertybių formavimą atsakingoms institucijoms, kad mokyklose bei kitose vaikų ir paauglių susibūrimo vietose būtų skleidžiama informacija skendimų prevencijos tema, taikomos efektyvios skendimų prevencijos priemonės savivaldybėse, šviečiami tėvai ir kuriama vaikams saugi aplinka.

Forumo programa ČIA

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...