Kviečiame į konferenciją „Dailės terapija ir muzikos terapija Lietuvoje: profesijų vystymo aktualijos“

Besidomintieji dailės ir muzikos terapija Lietuvoje, šių profesijų vystymo aktualijomis, kviečiami į mokslinę konferencija. Ji įvyks 2015 rugsėjo 21 dieną LSMU Mokomajame laboratoriniame korpuse, Z. Januškevičiaus auditorijoje (Eivenių g. 4, Kaunas).

{end_header}

Lietuvoje menai (dailė ir muzika) kaip poveikio priemonės asmens sveikatai ir gerovei pradėti taikyti nuo 8-ojo XX a. dešimtmečio. 1997 m. įkurtos Lietuvos dailės terapijos taikymo ir Lietuvos muzikos terapijos asociacijos kryptingai ir nuosekliai siekė profesionalaus menų terapijų vystymo.

2014 m. spalio 30 d LR Sveikatos apsaugos ministrė pasirašė įsakymą Dėl profesinių kvalifikacinių reikalavimų meno terapeutui patvirtinimo, įsakymas įsigaliojo 2015 gegužės 1 d. Nuo šios  datos mūsų šalyje įteisintos dvi naujos sveikatos priežiūros profesijos – dailės terapija ir muzikos terapija.

Jaunos menų terapijų profesijos Lietuvoje susiduria su iššūkiais. Visuomenė nėra pakankamai supažindinta su menų terapeutų teikiamomis paslaugomis, dailės terapijos ir muzikos terapijos studijų programomis. Nors moksliškai įrodoma menų terapijų nauda psichikos sveikatos, raidos, psichologinius ir kt. sutrikimus turintiems pacientams, mūsų šalies paslaugų gavėjai nepakankamai apie tai informuoti.

Konferencijos tikslas – pristatyti visuomenei dailės terapiją ir muzikos terapiją, apžvelgiant reglamentavimo, profesinės praktinės veiklos bei edukacijos klausimus; dalintis gerąja užsienio kolegų patirtimi.

Konferencija skirta: sveikatos priežiūros politiką formuojantiems specialistams, visiems medicinos ir sveikatos priežiūros sričių specialistams, psichologams ir psichoterapeutams, menų pedagogams ir specialiesiems pedagogams, kultūros ir meno sričių darbuotojams, socialiniams darbuotojams ir socialiniams pedagogams, dailės terapijos bei muzikos terapijos studentams.

Konferencijos anonsas

Konferencijos programa

Registracija el.paštu: menuterapijalt@gmail.com,

tel. pasiteiravimui +370 652 92081
Ankstyvoji registracija iki rugsėjo 1 d.10 Eur,
vėlyvoji registracija iki rugsėjo 20 d.20 Eur,
registracija konferencijos vietoje rugsėjo 21 d.25 Eur.
Registracijos mokestį prašome pervesti į SEB banko sąskaitą
Nr. LT907044060000314698, registracijos mokesčio kopiją prašome
atsiųsti nurodytu el. adresu, parašius savo vardą, pavardę,
atstovaujamą instituciją.

Dailės terapijos magistro ir Muzikos terapijos magistro studijų programų studentams – nemokama.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...