Kviečiame susipažinti su Lietuvos gydytojo profesinės etikos kodekso projektu

Siekiant turėti galimybę visapusiškai nagrinėti klausimus, susijusius su etine kultūra gydymo įstaigose, Lietuvos gydytojų sąjunga ir Lietuvos bioetikos komitetas parengė Lietuvos gydytojo profesinės etikos kodekso projektą. Oficialiai pasirašyti šį kodeksą Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos gydytojų sąjunga planuoja gegužės 11 d. Su Lietuvos gydytojo profesinės etikos kodekso (toliau – Kodeksas) projektu galima susipažinti Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje (Teisės aktų projektų puslapyje):

Teisės aktų projektai (spausti šią nuorodą)

 

 

Pavyzdinio gydytojo profesinės etikos kodekso poreikis išryškėjo nagrinėjant ir vertinant gydytojų ir pacientų keliamas problemas, sveikatos priežiūros įstaigų praktiką, žiniasklaidos pranešimus. Jis pasitarnaus kaip papildomos gairės profesinėms medikų specialistų organizacijoms bei Medicinos etikos komisijoms, formuojančioms etinę kultūrą sveikatos priežiūros įstaigose. Tai dokumentas, kurio nuostatų išmanymas ir laikymasis gali padėti išvengti konfliktinių situacijų bei pasitarnaus jų vertinimui. Atskiros kodekso nuostatos (principai) ateityje bus plėtojamos kaip konkrečios rekomendacijos.

Kodekso projektas buvo pateiktas Lietuvos gydytojų sąjungos narių vertinimui bei diskutuojamas 2014 m. gruodį vykusioje konferencijoje, kurioje dalyvavo apie 80 atstovų iš įvairių Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų. Atsižvelgiant į gautas pastabas Kodekso projektas buvo tobulinamas dalyvaujant Lietuvos bioetikos komiteto, Lietuvos gydytojų sąjungos ir Sveikatos apsaugos ministerijos specialistams.

 

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

 samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...