Kviečiame ugdymo įstaigas prisijungti prie akcijos „Tylos stebuklinga versmė“

2015 m. balandžio 29 d. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, bus minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Šios dienos minėjimo iniciatorius – 1910 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose įkurta ne pelno siekianti organizacija „Klausos ir komunikacijos centras“ (www.chchearing.org )

 

Švietimo ir mokslo ministerija jau antrą kartą organizuoja akciją, skirtą Tarptautinei triukšmo supratimo dienai paminėti. Akcija „Tylos stebuklinga versmė“ –  tai didžioji pertrauka be triukšmo. Akcijos tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, ne tik pabrėžti didesnį pažeidžiamumą dėl neigiamo triukšmo poveikio aplinkoje, mokykloje, namuose, renginiuose ar, pavyzdžiui, garsiai klausantis muzikos ausinukais, bet ir ugdyti atsakomybę dėl pačių vaikų keliamo triukšmo jiems augant ir vėliau esant suaugusiems.

Sėkmingam akcijos vykdymui Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, skirtas mokytojams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams ir kitiems asmenims, dalyvaujantiems sveikatos ugdymo procese.  Rekomendacijose, kurios yra patalpintos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos interneto svetainės skiltyje „Metodinė medžiaga − Renginių informacinė − metodinė medžiaga“, atkreipiamas dėmesys į triukšmo poveikį žmogaus sveikatai, triukšmo prevencines priemones, mokslo pasiekimus, padedančius sumažinti triukšmo daromą žalą.

Kviečiame ugdymo įstaigas prisijungti prie akcijos ir š. m. balandžio 29 d. kūrybingai paminėti Tarptautinę triukšmo supratimo dieną. Daugiau informacijos apie akciją interneto svetainėse: www.lmnsc.lt, www.ssus.lt.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriaus informacija
www.sam.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!