Leidimų – higienos pasų išdavimas Panevėžio apskrityje 2015 m.

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (Centras) primena, kad viena iš Centro teikiamų administracinių paslaugų yra leidimų – higienos pasų išdavimas. Minėtas dokumentas liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus bei suteikia jo turėtojui teisę verstis jame nurodyta ūkine komercine veikla.

Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūras įstatymo 21 straipsnio 4 dalyje yra numatytos veiklos rūšys, kurioms būtinas leidimas – higienos pasas: ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla; ligoninių veikla; kita asmens sveikatos priežiūros veikla, patvirtinta sveikatos apsaugos ministro; ugdymo veikla; stacionarių suaugusiųjų ir vaikų globos ir slaugos įstaigų veikla; apgyvendinimo paslaugų veikla; grožio paslaugų veikla; soliariumų paslaugų veikla; sporto klubų paslaugų veikla; pirčių, saunų, baseinų paslaugų veikla; skalbyklų paslaugų veikla; kosmetikos gaminių gamyba; žmogaus palaikų laidojimo paslaugų teikimo veikla, kremavimo veikla, balzamavimo veikla; stacionarių triukšmo šaltinių veikla triukšmo prevencijos zonose.

Svarbu atminti, kad leidimas – higienos pasas turi būti patikslintas, jeigu pasikeičia leidime – higienos pase nurodyti duomenys (juridinio asmens ar filialo pavadinimas, buveinės adresas, įmonės kodas, fizinio asmens duomenys, adresas, kuriuo galima siųsti korespondenciją). Taip pat leidimą – higienos pasą reikia patikslinti, jei pasikeičia kiti su vykdomos ūkinės komercinės veiklos sąlygomis nesusiję duomenys (rekvizitai), reorganizavus juridinį asmenį, jei nesikeičia ūkinės komercinės veiklos vykdymo vieta ar siekiant ištaisyti klaidas, padarytas išduodant leidimą – higienos pasą.

2015 metais Centras išdavė 332 leidimus – higienos pasus ir parengė 318 ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygų patikrinimo pažymų, kai 2014 metais atitinkamai 411 ir 286. Praėjusiais metais 57 leidimai – higienos pasai buvo patikslinti, 5 – sustabdyti, 129 – panaikinti, 24 – neišduoti.

Primename, kad ne tik kreipiantis į Centrą ir jo skyrius, bet ir per Elektroninės valdžios vartus (adresu www.epaslaugos.lt) galima pateikti prašymą dėl leidimo – higienos paso išdavimo ar dėl kitos Centro teikiamos paslaugos. Elektroninių valdžios vartų portale (www.epaslaugos.lt) paslaugų aprašymuose yra pateikti paslaugos teikėjo kontaktai, kuriais asmenys, norintys gauti el. paslaugą, gali kreiptis konsultacijoms.

Daugiau informacijos apie leidimo – higienos paso išdavimo tvarką galite rasti Centro interneto svetainėje (http://paneveziovsc.sam.lt, skyriuje „Paslaugos“).

 

Daugiau informacijos Jums pateiks Panevėžio visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Regina Abromaitytė, tel. (8 45) 467 963, el. paštas: regina.abromaityte@paneveziovsc.sam.lt

Panevėžio visuomenės sveikatos centro Darbo organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė (ryšiams su visuomene) Vilda Bajoriūnienė, tel. (8 45) 596 173, el. paštas: vilda.bajoriuniene@paneveziovsc.sam.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...