Lietuva 2020 m. – Europos sveikatos technologijų ir biotechnologijų centras

Siekiant sukurti palankią aplinką ir skatinti naujų sveikatos technologijų ir biotechnologijų sričių įmonių kūrimąsi ir augimą, šiandien Ūkio ministerijos iniciatyva pasirašoma rezoliucija „Lietuva 2020 m. – Europos sveikatos technologijų ir biotechnologijų centras“. Šio tikslo bus siekiama dirbant ties 4 pagrindinėmis sritimis: talentų ir užsienio investicijų pritraukimu, verslo pradžios palengvinimu bei mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų skatinimu. Rezoliucija pasirašo ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Rezoliucijos pasirašymas vyks gegužės 3 dieną, antradienį, 10 val. Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centre (Santariškių g. 5). Po pasirašymo pirmą kartą visuomenei bus pristatytas Inovatyvios medicinos centras (vyks ekskursija). Planuojama apžiūrėti Kamieninių ląstelių biologijos ir Regeneracinės medicinos skyrius ir supažindinti su čia atliekamais pasaulinio lygio projektais.

Rezoliuciją pasirašys ūkio ministras Evaldas Gustas, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, švietimo ir mokslo ministerijos viceministrė Svetlana Kauzonienė, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorius Leonas Kalėtinas, Kauno technologijos universiteto rektorius prof. Petras Baršauskas, Lietuvos biotechnologų asociacijos prezidentas prof. Gervydas Dienys, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, Sveikatos informatikos ir bioinformatikos asociacijos pirmininkas prof. Arvydas Laurinavičius, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro direktorius prof. Algirdas Venalis, Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Jungtinės inovatyvios medicinos centras yra vienas iš sėkmingiausių integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santara“ plėtros programos projektų. Vykdant projektą Santariškių medicinos miestelio teritorijoje sukurtas inovatyvių medicinos technologijų, molekulinės medicinos ir biofarmacijos mokslinių tyrimų, studijų ir technologinės plėtros mokslo centras. Pastatytas beveik 8,6 tūkst. kv. metrų ploto pastatas, į kurį 2015 m. pabaigoje persikėlė institutas, taip pat įrengtos atviros prieigos mokslinės laboratorijos, aprūpintos pasaulinius standartus atitinkančia moksline įranga ir orientuotos į mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros paslaugų teikimą.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...