Lietuva bendradarbiaus su Uzbekistanu sveikatos ir medicinos mokslų srityse

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir Uzbekistano Respublikos sveikatos apsaugos ministras Anvar Alimov pasirašė susitarimą dėl dvišalio bendradarbiavimo sveikatos ir medicinos mokslų srityse. Susitarime numatytos sritys, kuriose bus vystomas dvišalis bendradarbiavimas ir priemonės, kuriomis numatoma siekti bendro tikslo – geresnės gyventojų sveikatos.

Susitarime numatyta, kad šalys bendradarbiaus sveikatos ir medicinos mokslų srityse, vadovaudamosi lygiateisiškumo ir abipusės naudos principais, valstybių teritorijose galiojančių teisės aktų ir tarptautinių įsipareigojimų nustatyta tvarka. Numatoma bendradarbiauti tobulinant sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą – pirminę, specializuotą, stacionarią pagalbą bei visuomenės sveikatos priežiūrą. Taip pat planuojama daug dėmesio skirti specialistų tobulinimui ir perkvalifikavimui, farmacijai ir medicinos technikai, fundamentalių mokslinių ir taikomųjų tyrimų vykdymui.

Pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, Lietuva sukaupusi nemažai patirties bendradarbiaudama su įvairiomis šalimis ir turi galimybių bei noro dalintis žiniomis.

„Sveikatos priežiūros specialistų ruošimas, e.sveikatos plėtra, specializuotų centrų plėtra – šios ir kitos mūsų stipriosios pusės labai domina kitas šalis, o mes džiaugiamės galėdami padėti kitiems siekti pažangos sveikatos apsaugos srityje, – pasirašydama susitarimą pabrėžė ministrė R. Šalaševičiūtė. – Ypač svarbu, kad vertinama mūsų patirtis infekcinių susirgimų, ypač tuberkuliozės, ŽIV, AIDS bei neužkrečiamųjų ligų profilaktikoje, epidemiologinėje priežiūroje ir kontrolėje. Taip pat turime kuo pasidalinti motinos ir vaiko sveikatos priežiūros tobulinime, nes šioje srityje mūsų pasiekimai ypač reikšmingi“.

Įgyvendinant susitarimą, bus organizuojamos konsultacijos, keičiamasi specialistais ir informacija, rengiant simpoziumus ir pan. Bus skatinami tiesioginiai ryšiai tarp valstybių medicinos mokymo įstaigų ir mokslo tiriamųjų institutų, medicinos įstaigų bei kitų valstybinių sveikatos apsaugos sistemos organizacijų, medicininis turizmas bei studentų stažuotės.

 

PSO Europos regiono 65-ąją sesiją galima stebėti tiesiogiai:

 http://www.euro.who.int/en/about-us/governance/regional-committee-for-europe/65th-session/multimedia/live-webcast-high-bandwidth

 

 

Daugiau informacijos apie sesijos darbą:

http://www.euro.who.int/en/rc65

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...