Lietuva dovanoja Ukrainai antivirusinių vaistų

Siekdama suteikti humanitarinę pagalbą Ukrainai, LR Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtam LR Vyriausybės nutarimo ,,Dėl humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai“ projektui. Šiuo nutarimu leidžiama panaudoti humanitarinei pagalbai Ukrainai, nukentėjusiai nuo karo veiksmų, teikti iš Sveikatos apsaugos ministerijos tvarkomo valstybės rezervo ir iš Sveikatos apsaugos ministerijos materialinių atsargų rezervo 30 088 dviejų rūšių antivirusinių vaistų pakuočių. Humanitarinė pagalbos siunta Ukrainai bus pristatyta pirmadienį, sausio 25 dieną.

Nutarimo projektas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės rezervo įstatymo, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo, Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo, Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo nuostatomis ir atsižvelgiant į 2016 m. sausio 15 d. Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos prašymą suteikti humanitarinę pagalbą antivirusiniais vaistais.

Vadovaujantis Valstybinės pasirengimo gripo pandemijai programos nuostatomis ir atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija buvo sukaupusi antivirusinių vaistų, skirtų gripo profilaktikai ir gydymui, atsargas. Kadangi įprastai sergamumo gripu pikas stebimas žiemos (gruodžio – vasario) mėnesiais, nutarimas dėl humanitarinės pagalbos suteikimo priimtas skubos tvarka.

Nutarimo projektui įgyvendinti Sveikatos apsaugos ministerijai skirta 2 900 (du tūkstančiai devyni šimtai) eurų siuntos transportavimo išlaidoms padengti.

Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančioms 394 gydymo įstaigoms reikalingas antivirusinių vaistų kiekis buvo pristatytas 2015 m. pabaigoje.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...