Lietuva ir Kinija nuo šiol savo tautų sveikata rūpinsis kartu

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos viceministras Sun Zhigang pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo sveikatos srityje. Pirmą kartą šalių istorijoje žengtas svarus žingsnis, jungiantis Lietuvos ir Kinijos pastangas kurti sveikesnę visuomenę abiejose valstybėse. 

 

 „Mūsų valstybės turi didžiulę bendradarbiavimo patirtį. Tačiau, neabejotina, kad šiandien atvertas pirmas bendras Lietuvos ir Kinijos nacionalinių sveikatos politikų puslapis abiejų tautų sveikatos link, – teigia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. – Mūsų šalis maža, bet mūsų sveikatos sistemos laimėjimai ir ateities ambicijos aukštai vertinami pasaulio ekspertų“. Pasak R. Šalaševičiūtės, konkrečiose sveikatos priežiūros bei medicinos mokslų srityse ir Lietuva, ir Kinijos Liaudies Respublika pasirinks jų interesus atitinkančias bendros veiklos kryptis ir pagal kompetenciją įgyvendins pasirinktas aktualias priemones. 

Į Vilnių atvykusiai Kinijos sveikatos sistemos pareigūnų delegacijai, vadovaujamai Nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos viceministro Sun Zhigang, Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą pristatė ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų atstovai. Taip pat svečiai susipažino su medicinos mokslo oaze – Lietuvos sveikatos mokslo universitetu ir jo Kauno klinikomis. „Dėkojame lietuvių kolegoms už galimybę pasisemti vertingos patirties. Jūsų progresas daugelyje sveikatos apsaugos sričių įkvėpia mus naujiems pokyčiams“, – teigė Kinijos viceministras Sun Zhigang.

Ateityje didžiausią dėmesį planuojama skirti abiejų šalių komunikacijai sveikatos priežiūros ir medicinos mokslų temomis, keistis ekspertų grupėmis. Lietuvos ir Kinijos sveikatos sistemų atstovai galės dalintis patirtimi apie įgyvendinamas ES direktyvas, vykdomas sveikatos apsaugos reformas, tradicinę ir netradicinę mediciną, sveikatos finansavimą ir draudimą, visuomenės sveikatą, ligų kontrolę ir prevenciją, vaistų politiką ir kt. Planuojama kartu organizuoti mokslinius tyrimus medicinos ir sveikatos srityje, rūpintis sveikatos priežiūros specialistų teoriniu bei praktiniu mokymu. Taip pat tikimasi, kad informacija apie naujausias medicinos technologijas ir inovacijas, e. sveikatos sistemos plėtrą, bendri dvišaliai bendradarbiavimo projektai ir kitos efektyvios bendradarbiavimo formos padės abiem valstybėms siekti sveikatos pažangos.

 Daugiau informacijos – Sveikatos apsaugos ministerijos Facebooke:
https://www.facebook.com/sam.lt

 

SAM Europos Sąjungos reikalų ir tarptautinių ryšių skyrius
Tel. (8 5) 219 3348

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 1411, natalja.samp@sam.lt, www.sam.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...