Lietuva ir Omano Sultonatas savo gyventojų sveikata rūpinsis drauge

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitiko su Omano Sultonato užsienio reikalų ministerijos delegacija, kurios sudėtyje – Omano Sultonato sveikatos apsaugos ministro patarėjas H. E. Sayyid Dr Sultan bin Yarub Al–Busaidi. Aptartos bendradarbiavimo tarp valstybių sveikatos apsaugos srityje galimybės. Susitikime taip pat dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų pareigūnai, Kauno ir Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto vadovybės atstovai.

„Mums yra didelė garbė ir malonumas bendradarbiauti su Omanu sveikatos apsaugos srityje, – teigė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. – Turime daug sričių, kuriose pasikeitimas patirtimi būtų reikšmingas. Tai – naujausios technologijos, moksliniai tyrimai, specialistų rengimas, sveikatos priežiūros įstaigų apsikeitimas gerąja praktika, vaistų politika, pirminė sveikatos priežiūra, medicinos turizmas. Artimiausiu metu planuojame pasirašyti susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo, kuris ne tik sustiprins mūsų šalių draugiškus santykius, bet ir atvers naujų asmens ir visuomenės sveikatos apsaugos ir stiprinimo galimybių“.

Omano Sultonato delegacija, dėkodama susitikimo dalyviams už ryžtą dalintis savo pasiekimais medicinos mokslo ir praktikos srityje, išreiškė viltį, kad mūsų valstybių vienijamos pastangos stiprinant sveikatos priežiūrą ir įgyvendinant profesionalų mokymus bei įvairias sveikatinimo iniciatyvas yra abipusiai naudinga investicija į žmonių sveikatą.

SAM Ryšių su visuomene skyrius, samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...