Lietuva kartu su Lenkija padės Moldovai stiprinti farmacinės veiklos ir medicinos prietaisų reguliavimą

Lietuva kartu su Lenkija, kaip jaunesniąja partnere, laimėjo Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Moldovos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ atranką.

 

Dvejus metus Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai kartu su Lenkijos vaistų, medicinos prietaisų ir biocidinių produktų registracijos biuro atstovais padės Moldovos Vaistų ir medicinos prietaisų agentūrai įgyti praktinių įgūdžių reglamentuojant ir prižiūrint vaistų ir medicinos prietaisų rinką pagal ES standartus.

 

ES Dvynių projektui vadovaus Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gintautas Barcys, o nuolatiniu patarėju Moldovoje dirbs Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento Farmacinės veiklos skyriaus vyriausioji specialistė Anželika Oraitė. Veiklų administracinį-finansinį valdymą užtikrins Centrinė projektų valdymo agentūra.

Projekto įgyvendinimui Europos Komisija skiria 1,1 mln. eurų.

 

Glaudus ir efektyvus bendradarbiavimas tarp projekto įgyvendinimui vadovausiančios Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir Lenkijos vaistų, medicinos prietaisų ir biocidinių produktų registracijos biuro tęsiasi jau nuo 2012 m. Tarnybų inspektoriai dalyvauja geros gamybos praktikos, geros platinimo praktikos ir geros klinikinės praktikos patikrinimuose, jungtinės institucijų ekspertų komandos dalyvauja vaistų registracijos procesuose. Agentūros taip pat organizuoja bendrus mokymus ir kitas patirties mainų iniciatyvas, kurių metu aptaria kylančias problemas ir įgytą patirtį.

 

Šis projektas – ketvirtas Lietuvos ES Dvynių programos projektas Moldovoje.  Lietuva, kaip jaunesnioji Jungtinės Karalystės partnerė, įgyvendino du Dvynių projektus: maisto saugos standartų ir vartotojų apsaugos klausimais. Nuo 2015 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybės tarnybos departamento ekspertai padeda Moldovos institucijoms įgyvendinti Valstybės tarnybos reformą personalo valdymo ir rengimo srityje.

 

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 64 Dvynių projektų atrankas už daugiau nei 52 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

 

Europos Sąjungos Dvynių programa – vienas iš ES finansuojamų instrumentų, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad jauna ES šalis perimtų iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.

 

 

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

 

Delija Milašiūtė

Atstovė ryšiams su visuomene

 

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba
Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, Lietuva
El. paštas delijamilasiute@vvkt.lt
Tel. +370 (5) 263 9264

Mob. tel. +370 (672) 97016

www.vvkt.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...