Lietuva padeda organizuoti kokybiškų psichosocialinių paslaugų teikimą Rytų Ukrainos gyventojams

Lietuvos ekspertų pastangomis Rytų Ukrainos gyventojai po įvykdytos reformos gaus kokybiškesnes bei saugesnes psichosocialines paslaugas. Veiklą po reformos jau pradėjo Dniepropetrovsko ir Poltavos sričių naujai įsteigti psichosocialinės reabilitacijos centrai, kuriuose šiuo metu yra gydomi antiteroristinės operacijos dalyviai bei civiliai. Centruose jiems teikiama įvairiapusė psichosocialinė parama, gydymas.

Rytų Ukrainos specialistai naują veiklą pradėjo po sėkmingai įgyvendinto Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) projekto. Pagrindinis šio projekto tikslas buvo padėti reformuoti psichosocialinių paslaugų teikimą Rytų Ukrainoje, identifikuojant pagrindines problemas šių paslaugų srityje ir perteikiant Lietuvos gerąją patirtį. Ekspertai iš Lietuvos parengė esamos  situacijos ir psichosocialinių paslaugų teikimo galimybių kiekvienoje srityje apžvalgas, organizavo specialistų teminius mokymus, kurių metu buvo apmokyti 30 Poltavos ir 35 Dnepropetrovsko sričių specialistai. Po mokymų specialistams buvo teikiamos praktinės ekspertų konsultacijos psichoreabilitacijos centrų steigimo klausimais. Naudodamiesi Lietuvos ekspertų patirtimi Ukrainos sričių specialistai ne tik galės teikti aukštesnės kokybės paslaugas, bet ir perduoti savo patirtį kitiems.

Projekto ekspertai sveikatos apsaugos ministrui Jurui Poželai perdavė Ukrainos valdžios atstovų ir specialistų prašymą tęsti šį projektą.

„Labai svarbu, kad ukrainiečiai ypatingai gerai įvertino Lietuvos pagalbą. Kadangi jie  norėtų ir tolimesnės pagalbos jų šalies specialistams, reformuojant psichikos sveikatos sistemą bei tęsiant psichosocialinės reabilitacijos sektoriaus pertvarką kitose šalies srityse, būtinai svarstysime galimybes“, – sakė ministras J. Požela.

Projektas buvo finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Vystomasis bendradarbiavimas – tai visų išsivysčiusių šalių neatskiriama užsienio politikos dalis, kuria siekiama taikos, skatinti ekonominį augimą bei socialinį stabilumą pasaulyje, mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių bei integruoti besivystančias šalis į pasaulio ekonomiką.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!