Lietuva padės sukurti reabilitacijos sektorių Ukrainoje

Vilniuje viešinčiai Dniepropetrovsko delegacijai Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM) pristatė projektą, skirtą nustatyti pagrindines problemas psichosocialinės reabilitacijos paslaugų srityje Rytų Ukrainoje. Pasak sveikatos apsaugos ministrės patarėjo Arvydo Skorupsko, projektas padės reformuoti psichosocialinių paslaugų teikimą, perduodant gerąją Lietuvos patirtį.

 

„Lietuvos ekspertai įvertins esamą situaciją ir, remdamiesi vertinimo išvadomis, pateiks pasiūlymus dėl psichosocialinės reabilitacijos paslaugų teikimo organizacinės schemos. Pagal Lietuvos patirtį Ukrainos specialistai bus apmokyti dirbti kuriamuose psichosocialinės reabilitacijos įstaigose. Vėliau Lietuvos ekspertai konsultuos praktiniais psichoreabilitacijos centrų steigimo klausimais“, – susitikimo metu sakė A. Skorupskas.

Pasak sveikatos apsaugos ministrės patarėjo, pastebimas į Lietuvą atvykstančių Ukrainoje nukentėjusių žmonių potrauminis sindromas. Todėl projektas padės paruošti Ukrainos specialistus efektyviai teikti pagalbą nukentėjusiems.

Dniepropetrovsko srities gubernatoriaus patarėja Tatjana Guba dėkojo už Lietuvos pagalbą  Ukrainai. Jos vadovaujama delegacija lankysis Vilniaus miesto psichikos sveikatos, Priklausomybės ligų centruose.

SAM primena, kad pernai Lietuvoje buvo gydomi 43 Ukrainoje nukentėję asmenys. Šiais metais iki balandžio mėnesio iš Ukrainos buvo atgabenti 13 asmenų. Vasario mėnesį į Kijevą buvo išskraidinta humanitarinės pagalbos siunta, kurioje LR Vyriausybės nutarimu iš SAM tvarkomo valstybės rezervo medicinos atsargų buvo skirti medikamentai ir medicinos įranga.

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...