Lietuva patvirtina, kad nėra jokių apribojimų žmonėms, gyvenantiems su ŽIV, atvykti į šalį, pasilikti arba gyventi joje

Lietuvos Respublikoje laikomasi atitinkamų 2011 m. JT Generalinės Asamblėjos politinės deklaracijos dėl ŽIV ir AIDS, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos ir ES teisės aktų nuostatų

Vilnius, Ženeva, 2015 m. rugsėjo 17 d. Jungtinių Tautų AIDS programa (UNAIDS) ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regioninis biuras sveikina Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinimą, kad Lietuvoje netaikoma jokių apribojimų žmonėms, gyvenantiems su ŽIV, atvykti į šalį, pasilikti ir gyventi joje.

„Džiaugiuosi galėdama paaiškinti, kad nėra jokių su ŽIV infekcija susijusių apribojimų atvykti į Lietuvos Respubliką, keliauti, dirbti ir laikinai ar nuolat gyventi šalyje’, – pareiškė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Pranešimas, padarytas Vilniuje vykstant PSO Europos regiono komiteto 65-ajai sesijai, rodo, kad Lietuvos įstatymai ir politika dėl su ŽIV infekcija susijusių apribojimų atvykti į šalį, pasilikti ar gyventi joje atitinka tarptautinius ir Europos visuomenės sveikatos ir žmogaus teisių standartus. Tarp jų – 2011 m. JT Generalinės asamblėjos politinė deklaracija dėl ŽIV ir AIDS, kurioje valstybės narės raginamos panaikinti visus esamus su ŽIV infekcija susijusius kelionių apribojimus, Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, Lietuvos ratifikuota 1995 m., ir ES teisės aktai, užtikrinantys judėjimo laisvę.

„Kiekvienas turi teisę mėgautis judėjimo laisve, nepriklausomai nuo ŽIV užsikrėtimo būklės, – teigė UNAIDS Rytų Europos ir Vidurio Azijos regiono direktorius  Vinay P. Saldanha. – UNAIDS sveikina Lietuvos patvirtinimą, kad ji laikosi savo tarptautinių įsipareigojimų. UNAIDS ragina likusias 35 valstybes, teritorijas ir sritis visame pasaulyje, kurios vis dar taiko tokius apribojimus, imtis neatidėliotinų veiksmų siekiant panaikinti baudžiamuosius įstatymus ir praktiką, trukdančius sustabdyti AIDS epidemiją’.

„Nėra jokių įrodymų, kad su ŽIV infekcija siejami kelionių apribojimai apsaugo visuomenės sveikatą arba padeda išvengti ŽIV plitimo, – kalbėjo dr. Zsuzsanna Jakab, PSO Europos regiono direktorė. – Aš sveikinu Lietuvą, ji laikosi savo įsipareigojimo panaikinti su ŽIV infekcija susijusius apribojimus atvykti į šalį, pasilikti ar gyventi joje“.

Kartu su šiuo teigiamu Lietuvos paaiškinimu, UNAIDS pateikia sąrašą 35 valstybių, teritorijų ir sričių, kuriose vis dar galioja įstatymai ir politika dėl su ŽIV infekcija susijusių apribojimų atvykti į šalį, pasilikti ar gyventi joje.

 

Asmenys kontaktams

UNAIDS Ženeva | Norha Restrepo | tel. +41 22 791 2511| RestrepolopezN@unaids.org

PSO/Euro | Tsvetelina Parvanova, tpr@euro.who.int

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija | Giedrė Maksimaitytė  giedre.maksimaityte@sam.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...