Lietuviai kviečiami saugoti vaikų gyvybes keliuose

 

Vienas iš Trečiosios Jungtinių Tautų (toliau – JT) Saugaus eismo savaitės renginių kviečia lietuvius saugoti vaikų gyvybes. Kampanijos „Aš pasirašau Vaikų deklaraciją dėl saugos keliuose“ metu yra renkami parašai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į vaikų saugą keliuose. Prisijungdama prie iniciatyvos, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė tikino, kad tai vienas iš svarbių prevencijos žingsnių karui kelyje spręsti.

„Šiandien tai yra itin aktualus kvietimas, kuris papildo kitus įgyvendinamus bei numatytus veiksmus. Visame pasaulyje, ypač Lietuvoje, karas keliuose nusineša daugelio žmonių gyvybes, tarp jų ir vaikų. Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurai yra paraginti organizuoti parašų rinkimą Vaikų deklaracijai. Biurai, surinkę parašus perduos juos savivaldybių merams, taip skatinant savivaldybes atkreipti dėmesį į vietos vaikų saugos keliuose problemą ir įtraukti šiuos klausimus į tolesnius strateginius veiklos planus“, – teigė sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Kiekvieną dieną pasaulio keliuose žūsta daugiau nei 500 vaikų, tūkstančiai yra sužalojami. Vaikų deklaracija siekiama atkreipti dėmesį į būtinybę stabilizuoti ir sumažinti vaikų mirčių ir traumų keliuose skaičių visame pasaulyje. Joje skelbiama, kad sprendimų, siekiant to išvengti, dar nepakanka.

„Kiekvienas iš mūsų nusipelnė saugios kelionės į mokyklą ir iš jos. Mes norime saugių kelių pėstiesiems, dviratininkams, mes norime greičio mažinimo kalnelių ir saugių pėsčiųjų perėjų, – skelbiama Vaikų deklaracijoje – Mes esame tik vaikai ir mūsų balso ne visada klausomasi. Todėl mums reikia jūsų pagalbos imantis veiksmų. Jei jūs dabar suteiksite saugius kelius, mes galėsime parodyti gerą pavyzdį ateities kartoms. Prašome: išgirskite ir veikite. Saugokite vaikų gyvybes“.

Pasaulio sveikatos organizacija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Susiekimo ministerija, Lietuvos kelių policijos tarnyba ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia Lietuvos žmones nelikti abejingus ir prisidėti prie parašų rinkimo akcijos.

Pasirašyti deklaraciją galima tiesiogiai internetu, paspaudus nuorodą: http://www.savekidslives2015.org/. Taip pat rinkti parašus asmenine iniciatyva galima atsispausdinus parašų rinkimo formą. Surinktus parašus iki 2015 m. gegužės 8 d. organizatoriai prašo siųsti paštu: Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui, Kalvarijų g. 153, LT-08221 Vilnius, arba skenuotą variantą el. paštu: justina.racaite@smlpc.lt. Telefonas pasiteirauti: (8 5) 247 7342.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt, www.sam.lt

  Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...