Lietuvos e. sveikatos sistema aktyviausiai naudojasi mažosios gydymo įstaigos

Aktyviausiai Lietuvos e. sveikatos sistema naudojasi mažosios gydymo įstaigos. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, daugiausiai elektroninių receptų (e. receptų) Lietuvoje išrašė VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centras. Praėjusių metų  gruodžio mėnesį ši įstaiga buvo išrašiusi tik 39, o šį vasarį jau 280 e. receptų.

Pasak Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo Viktoro Grigalausko, naudotis e. sveikatos sistema ligoninėje gydytojams sudarytos visos sąlygos – kiekviename kabinete yra atskiras kompiuteris tiek gydytojui, tiek slaugytojui. Centro kolektyvas yra apmokytas ir pasiruošęs dirbti su e. sveikatos posistemėmis.

„Nors e. receptai ir yra tarsi papildomas darbas, tačiau mūsų gydytojai bei slaugytojai noriai tai daro ir yra suinteresuoti išrašyti receptus elektroniniu būdu – juk svarbiausia, kad tai patogiau ir pacientams, ir patiems gydytojams. Žinoma, kartais kyla tam tikrų techninių nesklandumų, tačiau mūsų medikai supranta, kad visur ir visada reikia tiesiog noro diegti naujoves ir pasirengimo spręsti iškylančias problemas. Todėl mūsų kolektyvas, visada linkęs taikyti pasisakyti už darbo aplinkos modernizavimą, tam ruošėsi iš anksto ir jau dabar junta E. sveikatos naudą“, – sako Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vadovas V. Grigalauskas.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras taip pat aktyviausiai iš visų Lietuvos gydymo įstaigų kelia pacientų sveikatos istoriją į elektroninę erdvę. Antroje vietoje pagal aktyvumą – Radviliškio ligoninė, trečioje – Klaipėdos jūrininkų ligoninės kolektyvas.

SAM specialistai primena, kad e. sveikatos bei e. recepto naudojimas priklauso nuo pačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų aktyvumo. Šiuo metu virš 170 Lietuvos sveikatinimo įstaigų turi visas technines galimybes išrašyti vaistų receptus elektroniniu būdu.

Visas pastabas ir pasiūlymus, susijusius su e. sveikatos bei e. receptų naudojimu SAM galima pateikti:

Elektroniniu paštu esveikata@sam.lt;
Puslapyje www.ehealth.lt užpildžius specialią formą;
Paskambinus bet kuriuo Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros išteklių ir inovacijų valdymo departamento telefonu.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...