Lietuvos ir Izraelio mokslininkai kartu spręs vaikų ir suaugusiųjų autizmo problemas

Vilniuje Vaikų ligoninės Vaiko raidos centras, minėdamas savo dvidešimtpenkmetį, organizuoja  tarptautinę konferenciją, skirtą autizmo sutrikimą turinčių žmonių problemoms „Kitokie vaikai: gyvenimas su jais ir dėl jų“. Į konferenciją atvyksta mokslininkų iš Izraelio ir Jungtinės Karalystės, pakviestos visos organizacijos, vienijančios tėvus, auginančius raidos sutrikimų turinčius vaikus. Renginyje dalyvauja ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Lietuviams vaiko raidos specialistams ryšius su Tel Avivo universitetu padėjo užmegzti ir konferenciją parėmė Izraelio ambasada Lietuvoje.

„Izraelio valstybės ambasadai šis projektas yra dar vienas žingsnis vystant abiem šalims naudingą Izraelio ir Lietuvos ekspertų bendradarbiavimą, ir tokio bendradarbiavimo bus siekiama visose įmanomose srityse. Izraelis yra sukaupęs naudingų žinių ir pažangių sprendimų autizmo diagnostikai ir šį sutrikimą turinčių vaikų integracijai į visuomenę. Džiaugiamės galėdami pasidalinti turimomis žiniomis’, – teigė Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

 

Pasak Vaiko raidos centro vadovės dr. Jovitos Petrulytės,  Tel Avivo universiteto mokslininkų patirtis ypač vertinga žinant, kad Izraelyje raidos specialistų pagalba gerai, tolygiai išplėtota visoje šalyje ir skirta visų amžiaus grupių žmonėms, turintiems autizmo spektro sutrikimų. 

 

Vaiko raidos centre, įkurtame prieš ketvirtį amžiaus, visos paslaugos buvo teikiamos atvirai bendradarbiaujant su pacientų tėvais ir stengiantis įsiklausyti į jų lūkesčius ir poreikius. Per visą  šį laikotarpį Vaiko raidos centre daugiausia dėmesio buvo skiriama vaiko raidos sutrikimams gydyti, o šiuo metu ypač aktualios yra autizmo problemos, nes jos ypač neigiamai veikia žmonių socialinę adaptaciją visuomenėje ir gyvenimo kokybę.

 

 „Šioje konferencijoje sujungėme suaugusiųjų ir vaikų psichiatrų jėgas, kad padedami patyrusių užsienio specialistų aiškiai pasakytumėme, kokių problemų turi šie žmonės, kaip mes galime kuo greičiau jiems suteikti pagalbą ir padėti prisitaikyti gyventi visuomenėje“, – pagrindinį specialistų siekį apibūdina dr. J. Petrulytė.

Mokslinių tyrimų duomenimis, autizmo spektro sutrikimų daugėja ir jau nustatoma  1 iš 100 gyventojų. Vaiko raidos centre autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams reikalingų paslaugų  poreikis taip pat nuolat auga ir per pastarąjį dešimtmetį padidėjo tris kartus. 

 

Daugiau informacijos:

Vaikų ligoninės, viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo

atstovė ryšiams su visuomene

Jolanta Normantienė

el.p. jolanta.normantiene@vuvl.lt  Tel. (8 5) 272 05 35, mob. tel. 8 656 22660, www.vaikuligonine.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...