Lietuvos ir Kroatijos ministrai aptarė šalių patirtį sveikatos apsaugos srityje

Lietuvos ir Kroatijos Respublikos ministrai aptarė šalių sveikatos apsaugos sistemų panašumus ir skirtumus. Pirmadienį susitikę ministrai Juras Požela ir Lietuvoje viešintis Kroatijos sveikatos apsaugos ministras Dario Nakič sutiko, kad šalių iššūkiai yra panašūs, todėl ieškoti atsakymų ir aktyviau bendradarbiauti suinteresuotos abi šalys.

Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtame susitikime Kroatijos Respublikos delegacijai buvo pristatyta Lietuvos sveikatos apsaugos sistema. Svečiai domėjosi stacionarine asmens sveikatos priežiūra, Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektų įgyvendinimu bei privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje. Taip pat delegacijai buvo pristatyta Lietuvoje veikianti E. sveikatos sistema, ligoninių valdymas bei skubiosios medicininės pagalbos sistema.

Vizito Lietuvoje metu – gegužės 30-31 d. – Kroatijos delegacija aplankys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikas bei Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas.

Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimo plėtrą paskatino prieš mėnesį Lietuvos atstovų  laimėtas Dvynių projektas, kuris bus įgyvendinamas Kroatijoje. Juo šioje šalyje  siekiama sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo onkologinių ligų, pagerinus ankstyvą krūties, gimdos kaklelio ir storosios žarnos vėžio diagnostiką, sustiprinus  esamų nacionalinių vėžio kontrolės programų įgyvendinimą.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...