Lietuvos ir PSO bendradarbiavimas – visuomenės sveikatos stiprinimui

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitiko su Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro atstovu Larsu Molleru. Aptarti reikšmingi  bendradarbiavimo klausimai stiprinant visuomenės sveikatą, mažinant alkoholio vartojimo Lietuvoje ir visoje Europoje būtinumą.

Lietuva nuosekliai ir nuolat įgyvendina PSO rekomendacijas įvairiose visuomenės sveikatos srityse. Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela artimiausiu metu prašys Europos Komisijos atnaujinti dokumentus, susijusius su alkoholio vartojimo mažinimu. Tikslas – turėti bendrą EK dokumentą (direktyvą), bendras gaires, kurios turėtų būti integruotos į visų ES šalių narių teisines sistemas.

PSO atstovas Larsas Molleras pažymėjo, kad vienas svarbiausių žingsnių kovojant su alkoholizmu – reklamos ribojimas, prieinamumo mažinimas.

Ministras pažymėjo, kad LR Vyriausybės inciatyva Lietuvoje įsteigtas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondas prisidės prie alkoholio vartojimo prevencijos, Jo lėšos, gautos iš  alkoholio akcizo, bus nukreiptos į bendruomenes, siekiant regionuose skatinti sveiką gyvenimą ir užimtumą. Alkoholio vartojimo problemos dažniausiai yra susijusios su socialinėmis problemomis, kurias spręsti reikėtų sveikatos sistemos pastangas jungiant su socialinės ir vidaus reikalų sistemų pajėgumais.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!