Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga vykdo EK projektą

Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga – ilgametė ir aktyvi Sveikatos apsaugos ministerijos bendradarbiavimo partnerė – vykdo Europos Komisijos projektą Empowering-H „Inovacijų diegimas siekiant užkirsti kelią lėtinėms ligoms ir jas suvaldyti“

Šis daugiacentris projektas skirtas skatinti sveikatos stiprinimo intervencijas ir sąlygas, pritaikytas ligoniams, jų šeimoms bei sveikatos specialistams. Strategija pagrįsta Sveikatą stiprinančių ligoninių (SSL) nuostatomis, didelį dėmesį skiriant įrodymais grindžiamai profilaktikai. Pagrindinis šio projekto tikslas – pasiekti pastebimą visuomenės sveikatos pagerėjimą, visapusiškai skatinant įvairių asmenų grupių sveikos gyvensenos įpročius. Pagrindinis projekto dėmesys bus skiriamas pažeidžiamiausiems ligoniams, kurie kenčia nuo ūminių lėtinių ligų simptomų, bei šių ligonių artimiesiems. Remiantis teorijomis ir turimais įrodymais, manoma, kad tiek ligoniai, tiek jų šeimos jautriau vertins ligas ir geriau suvoks atotrūkį tarp biologijos, psichologijos ir klinikinės medicinos (lėtinių susirgimų valdymo ir profilaktikos srityje). Tai lems išmatuojamą lėtinės sveikatos būklės pagerėjimą.

Apibendrinant reikia pažymėti, kad sveikatos stiprinimo veiklos įgyvendinimas svarbus dėl mažiausiai trijų priežasčių. Tikėtina, kad pailgėjusi gyvenimo trukmė ir didesnė vyresnių nei 65 m. žmonių populiacija Europoje nulems didesnį tokių išvengiamų lėtinių ligų kaip cukrinis diabetas bei širdies ir kraujagyslių ligos paplitimo koeficientą. Antra, sveikatinamoji veikla ligoninėse formuoja tobulą sistemą, kuri padės sumažinti atotrūkį tarp pirminės sveikatos priežiūros centrų ir nespecializuotų ligoninių. Trečia, esama daugybės įvairiausių įrodymų, patvirtinančių sveikatinamosios veiklos efektyvumą siekiant ilgalaikių įpročių pokyčių, kurie užtikrina mažesnę lėtinių sveikatos ligų riziką.

Pprojektas skirtas skatinti sveikatos stiprinimo intervencijas ir lėtinių ligų profilaktikos sąlygas, siekiant:

  1. Klasifikuoti ligonius pagal jų rizikos veiksnį ir teikti individualias konsultacijas.
  2. Įtraukti ligonius į interaktyvius grupinius užsiėmimus, kurių metu stebimas ir keičiamas rizikos veiksnys.
  3. Ligonių aplinką pertvarkyti į palankią sveikatinamajai veiklai vykdyti (pvz.,profilaktika ir ligų rizikos nustatymas,santykis su gydančiuoju personalu, sąlygos ligoninėse ir priežiūra namuose,santykis artimoje aplinkoje su artimaisiais).

Tikslai (2/2)

  1. Užmegzti  ryšius su rajoninėmis ligoninėmis ir bendrosios praktikos gydančiuoju personalu, siekiant užtikrinti ir palaikyti tinkamą aplinką ilgalaikiams ligonių sveikos gyvensenos įpročių pokyčiams įgyvendinti (ligoninėje ir už jos ribų).
  2. Rengti etiketo taisykles ir ataskaitas, siekiant populiarinti ligonines, kurios derina kompleksinį ir veiksmingą sveikatinamosios veiklos modelį.

 

Nuoroda į šį projektą:
http://www.liss.lt/index.php/pageid/576/articleid/359

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...