Lietuvos medicinos biblioteka kviečia į veikiančią gydytojo anesteziologo Stasio Adomavičiaus fotografijų parodą

Lietuvos medicinos biblioteka (Kaštono 7, Vilnius) maloniai kviečia į Stasio Adomavičiaus fotografijų parodą ,,Gyvenimo mazgas’.

,,GYVENIMO MAZGAS’

Fotografijos paroda subrendo dėl mano darbo, kurį, keturis dešimtmečius rišo labai svarbios gyvenimo sritys: chirurgija-anesteziologija-fotografija-automobilis. Ta proga norėčiau ŽIŪROVAMS priminti kada tai įvyko Lietuvoje.

 

GERBIAMI ŽIŪROVAI

1972 m. baigiau Vilniaus universitetą. Operacinėje dirbau 45 metus, iš jų 41 m. anesteziologu-reanimatologu (mažai žinoma specialybė).

Kodėl fotografuoju – nežinau. Gal tai hobis. Fotografija mano gyvenime tik šeštoje vietoje. Fotografijos nesimo­kiau, fotografuoju sau, ir jeigu kas nors patinka – šaunu. Pirmąjį fotoaparatą „Liubitel“ įsigijau 1958 m. Smalininkuose. Senose (juodai-baltose) fotografijose norėčiau priminti, kaip atrodė ligoninių operacinės prieš 40-50 metų. Spaudoje, televizijoje, kine ir gyvenime kiekvieną dieną susiduriame su avarijomis, traumomis, nelaimingais atsitikimais, smurtu, alkoholio pasekmėmis.

Fotografijose norėjau pažvelgti priešinga kryptimi. Parodyti kaip operuojami ir gydomi nukentėjusieji, kokiomis pastangomis tai atliekama, kiek reikalauja įtampos ir atsakomybės iš operuojančių gydytojų, anesteziologų ir operacinės-reanimacijos med. seserų. Nuo jų sąžiningo darbo priklauso pacientų sveikata, o kartais ir gyvenimas.

Daugelis nuotraukų susiję su darbu operacinėse, automobiliais, traumomis, gamta.

2007 m. avangardistas Jonas MEKAS teigė: ,,Jeigu norime, kad kas pasikeistų – turime išmirti’. Su šiuo J. Meko teiginiu nenorėčiau sutikti: nemirkime po automobilių  ratais, kilpose, nuo gentainių smurto, alkoholio jūroje. Keiskimės, tapkime laisvais LIETUVOS piliečiais.

Žiūrovams ir pėstiesiems linkiu geriausios kloties gyvenime ir darbuose.

Vairuotojams linkiu laiku sustoti – netapti avarijų kaltininkais ar aukomis.

Fotografams – kantrybės ir išraiškingų kadrų.

Dėkingas už JŪSŲ dėmesį ir kritiką.

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...