Lietuvos medicinos darbuotojams įteikti garbingi apdovanojimai

Antradienio, gegužės 3 d. vakare Nacionaliniame operos ir baleto teatre grupei žinomų Lietuvos medikų, pelniusių žmonių pagarbą ir dėkingumą, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela įteikė garbės ženklus, liudijančius apie Nusipelniusios Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės vardų suteikimą.

Nacionalinio operos ir baleto teatro salėje susirinko medicinos darbuotai iš visos Lietuvos. Lietuvos medicinos darbuotojams buvo perduoti Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimo ir padėkos žodžiai. Susirinkusius pasveikino Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė.

„Mediko profesija kasdien reikalauja naujų žinių, išmanymo, naujų technologijų įvaldymo. Galima sakyti, kad mediko kelias – tai kasdienis naujų, kintančių iššūkių įveikimo kelias“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, – sveikinu jus su profesine švente! Nieko nėra tauresnio, kaip tausoti žmogaus sveikatą ir gelbėti jo gyvybę. Linkiu kantrybės, profesionalumo, geranoriškumo, sumanumo ir sėkmės dirbant žmogaus labui“.

Nuo 2004 m.  balandžio 27 d. minima kaip Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Įteikiami Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva įsteigti  apdovanojimai. Per šį laikotarpį nusipelniusio gydytojo vardus pelnė 243 Lietuvos medikai,  nusipelniusių sveikatos apsaugos darbuotojų garbės vardai suteikti 320  asmenų. Nuo praėjusių metų  garbės vardai suteikiami ir slaugytojams. Tokius garbės vardus dabar turi 23 Lietuvos slaugytojos. 

 

Apdovanotųjų sąrašą galima rasti čia

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...