Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti šalies gydytojai, slaugytojai, sveikatos apsaugos darbuotojai

Balandžio 27-toji – Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Profesinės šventės renginys, skirtas šalies gydytojams, slaugytojams ir visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės bei laimingesnės visuomenės kūrimui, vyks šiandien, balandžio 24 d. 16 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5, Vilnius). Šventės metu bus pagerbti ir apdovanoti nusipelnę šalies gydytojai, sveikatos apsaugos darbuotojai. Nuo šių metų įsteigti ir pirmą kartą bus įteikiami nusipelniusio šalies slaugyto apdovanojimai.

Žiniasklaidos atstovai maloniai kviečiami dalyvauti (registruotis telefonu (8 5) 266 1411).

Sąrašas asmenų, kuriems 2015 metais bus suteiktas Nusipelniusio gydytojo vardas ir skirtas Nusipeniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklas, Nusipelniusio Lietuvos lsaugytojo vardas ir Nusipleniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklas, Nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo vardas ir Nusipelniusio sveikatos apsaugos darbuotojo ženklas (21.2 kb)

 

Lietuvos medicinos darbuotojo dienos istorija nukelia į 1918-tuosius metus, kai  nepriklausomos Lietuvos valstybės tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos Komisija. Garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai, tapusiam Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi. Ir tik 2004 m. LR Seimo sprendimu Lietuvos medicinos darbuotojų diena buvo įteisinta Atmintinų dienų įstatymu.

Šiandien, praėjus daugiau nei devyniems dešimtmečiams, žvelgiant į Lietuvos medicinos istoriją, jos plėtros tendencijas ir ateities perspektyvas, galima drąsiai skelbti apie šalies medicinos mokslo ir praktikos pasiekimus, didžiuotis reikšmingomis pergalėmis ir įžvelgti skaudžias klaidų pamokas. Semiantis išminties ir patirties iš savo, kitų Europos Sąjungos narių bei progresyvių pasaulio valstybių sveikatos sistemos modelių, sukauptas didžiulis šalies medicinos šviesuomenės žinių, protų ir širdžių potencialas, pelnęs tarptautinį pripažinimą.

Gydytojų, slaugytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų, kurie bus pagerbti iškilmingos ceremonijos metu, sąrašą galima rasti čia.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...