Lietuvos Respublikos odontologų rūmai išleido knygelę apie burnos vėžį

Simbolinis, gražus sutapimas, minint Pasaulinę ligonių dieną (vasario 11 d.) Lietuvos Respublikos odontologų rūmai matydami, jog Lietuvoje nustatoma vis daugiau burnos audinių ir organų susirgimų, išleido mokomąjį leidinį apie burnos onkologiją, skirtą visiems Lietuvos žmonėms. Leidinys išdalintas Rūmų teritoriniams skyriams Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir yra platinamas nemokamai.

Kartu sukurta galimybė Odontologų rūmų svetainėje (www.odontologurumai.lt) užduoti klausimus apie burnos vežį, kur Odontologų rūmai, surinkę informaciją iš specialistų, pateiks atsakymus.

„Burna yra visos  žmogaus sveikatos veidrodis. Džiaugiamės pasirodžiusiu leidiniu ir labai tikimės, kad jis nors maža dalelyte padės sumažinti sergančių ir kenčiančių pacientų skaičių“, – sako Lietuvos Respublikos odontologų rūmų Tarybos pirmininkas A. Šeikus.

Šiuo leidiniu Lietuvos Respublikos odontologų rūmai siekia dar syki atkreipti piliečių dėmesį į burnos sveikatos svarbą ir jos reikšmę viso žmogaus organizmui, paskatinti žmones reguliariai tikrintis, išmokti apžiūrėti save, atpažinti atsiradusius pakitimus ir imtis veiksmų. Šia knygele siekiama pakeisti požiūrį, kad liga aplenkia, tačiau taip nėra – ji gali atsirasti bet kada ir bet kam – todėl privaloma būti tam pasiruošus ir sustabdyti ją kiek įmanoma greičiau.

„Kviečiu visus piliečius profilaktiškai tikrintis ir, jeigu šis leidinys padės laiku diagnozuoti ligą, manysime, kad išleista knygelė turėjo prasmę“, – kalbėjo A. Šeikus.

 

Apie knygelę

Knygelėje Lietuvos piliečiai supažindinami su svarbiausia informacija apie burnos vežį. Leidinyje aptariama, kas yra gerybiniai ir piktybiniai navikai. Nurodomi, kokie yra rizikos veiksniai, skatinantys ligos atsiradimą. Pateikiamos aiškios rekomendacijos, kaip atpažinti ligą, kokie yra ligos simptomai. Leidinyje taip pat yra paaiškinama, kokia yra burnos vėžio diagnostika ir gydymas.

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai už leidinio parengimą dėkoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos prof. habil. dr. Ričardui Kubiliui  ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto doc. dr. Linui Zaleckui.

 

Daugiau informacijos:

Justina Steponavičiūtė

Viešųjų ryšių specialistė

__________________________________

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai

J. Jasinskio g. 16, LT-01112 Vilnius

Tel./ faks.: (8~5) 212 25 10

Mob. 8 652 70 448

El.p. info@odontologurumai.lt

www.odontologurumai.lt

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...