Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė viešėjo Alytaus visuomenės sveikatos centre

 2015 m. balandžio 9 d. Alytaus visuomenės sveikatos centre lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė.

 
Vizito tikslas – susipažinti su Centro veikla ir darbuotojais, visuomenės sveikatos stiprinimo perspektyvomis. Viceministrė akcentavo Centro veiklos funkcijų svarbumą vykdant valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę, pagal kompetenciją užtikrinant visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus atitinkančią aplinką, ginant vartotojų teises visuomenės sveikatos saugos ir paslaugų kokybės požiūriu, vykdant užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir kontrolę bei apie savo veiklą informuojant visuomenę.
 
Centro direktorė Rasa Burneckytė papasakojo apie Centro darbą, pažymėdama, jog prioritetinė įstaigos veiklos sritis – visuomenės informavimas ir ūkio subjektų konsultavimas, o dėka darbuotojų kompetencijos ir atsidavimo darbui, bendradarbiavimo tarpusavyje ir su visuomene, Centro funkcijos vykdomos tinkamai, pasiekiami veiklos planuose užsibrėžti tikslai, įgyvendinamas periodinės tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės planas, atliekama operatyvioji kontrolė, laiku išduodami leidimai – higienos pasai, nagrinėjami skundai ar prašymai ir vykdoma kita veikla, reikalinga tinkamam Centro funkcijų įgyvendinimui.
 
Susitikime su viceministre dalyvavo Centro darbuotojai, dirbantys Alytuje ir rajoniniuose skyriuose, todėl vyko plati diskusija, kiekvienas skyrius pristatė savo vykdomą veiklą, problemas ir sėkmes, kuomet vykdomos funkcijos, taikomi teisės aktų reikalavimai, bendraujama ir bendradarbiaujama su ūkio subjektais, verslo atstovais, kitomis institucijomis ir visuomene, taip pat išsakė lūkesčius ir pasiūlymus. Buvo aptartos sanitarinių apsaugos zonų, baseinų, valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės, Centro veiklos pasiekimai ir kiti aktualūs klausimai. Pasidžiaugta, jog lyginant su ankstesniais metais, stebimas Alytaus apskrities gyventojų sumažėjęs sergamumas užkrečiamosiomis ir virusinėmis ligomis, o vaikų skiepijimų apimtys yra vienos aukščiausių Lietuvoje. Centras visuomenės sveikatos stiprinimo klausimais rengia ir dalyvauja kitoms institucijoms rengiant prevencijos programas, organizuoja seminarus, teikia informaciją visuomenei.
 
Viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė Centro darbuotojus paragino toliau drąsiai ir ryžtingai vykdyti savo funkcijas ir išsaugoti gerą Centro įvaizdį.
 
 

Alytaus visuomenės sveikatos centro informacija
www.sam.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...