Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos aktualijas ministras J. Požela aptarė su EK nariu V. P. Andriukaičiu

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitiko su Europos sveikatos ir maisto saugumo komisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Lietuvos sveikatos apsaugos srityje, ypatingą dėmesį skiriant referencinių centrų bei visuomenės sveikatos klausimams.

Ministro J. Poželos teigimu, ekspertai, kurie vertino Lietuvos pasirengimą narystei Europos referencinių centrų tinkle, pažymėjo, kad mūsų šalis turi stiprų mokslinį ir klinikinį potencialą.

„Todėl svarbu, kad Europos sveikatos ir maisto saugumo komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis patvirtino ne tik būtinybę Lietuvos gydymo įstaigoms siekti narystės Europos referencijos centrų tinkluose, bet ir paragino tai daryti kuo skubiau, konsoliduojant pajėgas ne tik tarpusavyje, bet ir su kitų šalių gydymo įstaigomis“, – sako ministras J. Požela.

Taip pat susitikimo metu buvo aptarta būtinybė kuo skubiau siekti pokyčių Lietuvoje visuomenės sveikatos srityje. Europos sveikatos ir maisto saugumo komisaro teigimu, šiandien visa Europa turi ieškoti sprendimų, leisiančių užtikrinti aktyvesnę ir rezultatyvesnę veiklą mažinant alkoholio, tabako, riebalų, druskos, cukraus vartojimą, streso valdymu visuomenėje. Tai šalys privalo daryti ne tik nacionaliniu lygiu, bet ir kooperuotis su kaimyninėmis šalimis.

Sveikatos apsaugos ministras J. Požela padėkojo Europos sveikatos ir maisto saugumo komisarui už tvirtą užnugarį Lietuvai Europoje bei pritarė raginimui į sveikatos apsaugos politikos darbotvarkės formavimą įtraukti visas valdžios grandis ir visuomenę.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...