LR Vyriausybė pritarė Ketvirto sveikatos sistemos plėtros etapo planui

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintas Ketvirto sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo planas. Sveikatos apsaugos ministerijos parengto plano, kurį numatoma baigti vykdyti iki 2017 m. gruodžio 31 d., tikslas – stiprinti pirminę sveikatos priežiūros grandį, užtikrinti daugiau paslaugų vyresnio amžiaus žmonėms, racionaliai panaudoti ligoninėse turimas lovas.

Naujajame plane numatytos trys veiklos kryptys. Tai pirminės sveikatos priežiūros grandies stiprinimas, ambulatorinių paslaugų plėtra, profilaktika. Antroji kryptis – slaugos, ilgalaikio gydymo, paliatyvios pagalbos ir geriatrijos paslaugų plėtra bei intensyvesnis dienos stacionaro, dienos chirurgijos, stebėjimo paslaugų vystymas. Trečioji kryptis numato, kad, optimizuojant stacionarines paslaugas, nesudėtingos paslaugos bus perkeliamos į dienos stacionaro, dienos chirurgijos ir ambulatorinį lygmenį, nepabloginant šių paslaugų kokybės ir saugumo.

Priėmus nutarimą, per 10 darbo dienų sveikatos apsaugos ministrė planui įgyvendinti sudarys Ketvirto restruktūrizavimo etapo koordinavimo komisiją. Taip pat bus sudarytos kiekvienos apskrities reformos koordinavimo tarybos, kurios rengs restruktūrizavimo planus, pasirinkę priimtiniausią apskričiai pertvarkos modelį.

Rengiant Apskričių restruktūrizavimo planus, bus laikomasi atitinkamų kriterijų ir siekiama numatytų rodiklių. Akušerijos ir chirurgijos paslaugoms bus taikomi kriterijai, susiję su ligoninėse priimtų gimdymų ir didžiųjų operacijų skaičiumi. Priimti gimdymus galės ligoninės, kuriose per metus gimdė nemažiau kaip 300 gimdyvių, o chirurginėms paslaugoms teikti nustatytas 400 didžiųjų operacijų per metus skaičius. Nustatant akušerinių ir chirurginių paslaugų teikimo galimybes taip pat bus atsižvelgiama į kitus faktorius – didesnį kaip 50 km. atstumą nuo rajono iki artimiausios akušerines paslaugas teikiančios ligoninės, gautą ES fondų paramą, dalyvavimą Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programoje. Sprendimą dėl chirurginių paslaugų tolesnio teikimo konkrečiose gydymo įstaigose priims Apskričių koordinavimo tarybos.

Pagal planą iki 2016 m. kovo 31 d.  slaugos lovų skaičius turi būti padidintas nuo 2 iki 3 lovų 1000 gyventojų, o iki 2016 m. pabaigos turi būti padidinta ambulatorinių paslaugų apimtis,  įsteigta ne mažiau kaip 30 geriatrijos skyrių ir kabinetų, o iki 2017 m. pabaigos lovų užimtumas ligoninėse turi būti  padidintas iki 300 dienų per metus. Įgyvendinant ketvirto etapo planą bus įvesta nauja ilgalaikio gydymo paslauga, numatyti ir daugiau rodiklių.

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...