Lygumų miestelio seniūnijoje aptarti svarbūs tuberkuliozės epidemiologinės priežiūros klausimai

Šių metų birželio 1 d. Pakruojo rajone, Lygumų miestelio seniūnijoje vyko susitikimas tuberkuliozės epidemiologinės priežiūros problemoms spręsti. Susitikime dalyvavo SAM viceministrė J. Zinkevičiūtė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, Lygumų miestelio seniūnijos, ambulatorijos darbuotojai, Pakruojo rajono savivaldybės gydytoja, rajono medikai bei policijos atstovai.

Susitikimo metu buvo išklausyta su kokiomis problemomis susiduria Lygumų miestelio seniūnijos, socialiniai darbuotojai, ambulatorijos darbuotojai ir kiti specialistai bei tarnautojai, vykdydami tuberkuliozės epidemiologinę priežiūrą.

Buvo aptarti DOTS (tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso) kabinetų Pakruojo rajono savivaldybėje steigimo galimybės ir situacija.

Aptartos problemos ir sunkumai, atsirandantys įvairioms tarnyboms, susiduriančioms su užkrečiamųjų ligų priežiūra ir profilaktika, kai trūksta galimybių ir svertų priversti bedarbius, socialiai nedraustus, girtaujančius asmenis pasitikrinti sveikatą dėl tuberkuliozės ar kitų užkrečiamųjų ligų.

Rita Švambarienė

Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus

vedėjos pavaduotoja

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Šiaulių departamentas

Tel. 8 41 596390

El. paštas rita.svambariene@nvsc.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...