Mokyklose inicijuojama akcija „Kartų diena“

Kiekviena karta yra savaip vertinga. Mes visi turime skirtingas vertybes ir tikslus, atspindinčius savą laiką. Tik pažinę vieni kitus patys tapsime supratingesni ir galbūt laimingesni.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras šalies mokyklose inicijuoja akciją „Kartų diena“ ir kviečia visas Lietuvos mokyklas pasirinktą vieną rugsėjo ar spalio mėnesio dieną atverti savo mokyklų duris kartų dialogui tarp vyresnių vietos bendruomenės ir mokinių šeimų narių.

Manome, kad būtent mokykla galėtų nutiesti tiltus tarp kartų – suburti draugėn pačius jauniausius, jaunus ir vyresnio amžiaus žmones. Nes būtent mokykloje, kaip ir mūsų visuomenėje, susitinka keturios kartos. Tai būtų nepaprasta galimybė pasidalyti patirtimi, išmintimi, perduoti šeimos ir visuomenės gyvenimo tradicijas parodant, kad brandaus amžiaus piliečiai yra neatsiejama visuomenės dalis. Be to, ir vyresniems žmonėms būtų įdomu pamatyti, kaip atrodo šiandienos mokykla ir ką joje veikia vaikai.

Akcija „Kartų diena“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių akcija, kurios tikslas – kurti ateitį, atsigręžiant į praeitį, t. y. naudotis galimybe suburti skirtingų kartų atstovus ir taip stiprinti mokyklos bendruomenę, didinti šeimos dalyvavimo galimybes, nes mokykloms labai reikalinga papildoma parama, gerinti mokyklos emocinį klimatą ir taip prisidėti prie sveiko gyvenimo vertybių puoselėjimo mokyklos bendruomenėje. Taip pat šiuo renginiu norima paskatinti kurti aktyvaus senėjimo kultūrą Lietuvoje, paremtą įvairaus amžiaus visuomene.

Akcijos „Kartu diena“ metu mokyklose dirbantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, mokytojams, mokiniams rekomenduojami kartų pokalbiai skatinantys supratimą ir pagarbą tarp jaunimo bei vyresnio amžiaus žmonių „Praėjusios ateities dienos“, fizinio aktyvumo (įtraukiant modernius ir tautinius šokius), sveikatai palankių šeimos patiekalų recepto kūrimo ir gaminimo renginiai, pirmosios pagalbos įgūdžių stiprinimo mokymai. Taip pat rekomenduojame organizuoti senųjų tautinių amatų „Atverkime senąją skrynią“ (nėrinių, mezginių, drožinių, drabužių) parodas-pamokėles, rekomenduojame pravesti ir senosios fotogafijos konkursus „Laiko juosta“ arba „Kartų dialogas nuotraukose“, neužmiršti senųjų lietuviškų dainų, juoko terapijos, organizuoti padėkos dienas vyresnio amžiaus mokytojams bei artimiesiems bei kartu su artimaisiais užpildyti „Mano šeimos medį“. Tikimės, kad ir pačios mokyklų bendruomenės kūrybingai pažvelgs į šią akciją.

Apsisprendusias dalyvauti akcijoje mokyklas kviečiame registruotis Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos skyriuje elektroniniu paštu dalia.sabaliauskiene@smlpc.lt iki rugsėjo 18 d. Registruojantis prašome pateikti mokyklos paskirto atsakingo asmens kontaktus (atstovaujama mokykla, asmens vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninis paštas) bei informuoti, kada mokykloje vyks akcija. Daugiau informacijos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės „Vaikų sveikata“ skiltyje.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Akcijos „Kartų diena“organizavimo rekomendacijos ir metodinė medžiaga (110.1 kb)

Mano šeimos medis (744.9 kb)

www.smlpc.lt

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...