Naujame kompensuojamųjų vaistų kainyne – 24 inovatyvūs vaistai

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė naują 2015 metų kompensuojamųjų vaistų kainyną. Šiemet į jį įrašomi 24 nauji inovatyvūs kompensuojamieji vaistai sudėtingoms ligoms gydyti. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, svarbu užtikrinti gyventojams geresnį vaistų prieinamumą asortimento, kainos ir teritoriniu atžvilgiu.

{end_header}

„Ministerijos siekis yra mažinti senų vaistų kainas ir sutaupytas lėšas skirti naujiems inovatyviems vaistams kompensuoti. Taip pat geriname vaistų įtraukimo į kompensavimo sistemą procesą, skaidriname kompensavimo komisijos veiklą, trumpiname paraiškų įrašyti vaistus į kompensavimo sąrašus nagrinėjimo ir sprendimų dėl jų priėmimo terminus“, – teigė R. Šalaševičiūtė.

Naujai įtraukiami 24 inovatyvūs vaistai yra skirti melanomai, metastazavusiai bazalinių ląstelių karcinomai, idiopatinei trombocitopeninei purpurai, mielodisplazijos sindromui, krūtinės anginai,  žmogaus imunodeficito viruso sukeltai ligai, III funkcinės klasės plaučių arterinei hipertenzijai, inkstų ląstelių II eilės gydymui, sergantiems Hodžkino ir ne Hodžkino limfomai. Naujai įtraukiamus inovatyvius vaistus pacientai galės įsigyti jau nuo birželio mėnesio.

Pasak sveikatos apsaugos viceministro Valentino Gavrilovo, šiemet vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti skirta 214 mln. eurų, t.y. 7 proc. daugiau nei pernai, inovatyvių vaistų kompensavimui – 5,8 mln. eurų.

„Naujas kainynas yra žymiai naudingesnis pacientams. Tačiau reikia priminti pacientams, kad jie neapsigautų, nes didesnė kaina nereiškia, jog vaistas geresnis. Jei žmonės rinktųsi pigiausius tam tikroje grupėje, pavyzdžiui, kardiologinių, esančius vaistus, o ne brangiausius, jie priemokoms išleistų ne 33 mln. eurų kaip dabar, o apie 6 mln. eurų visos Lietuvos mastu. Kitaip tariant, rinkdamiesi pigiausią vaisto analogą, žmonės vidutiniškai primokėtų iš savo kišenės 6 kartus mažiau“, – sakė viceministras.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad farmacijos specialistas vaistinėje turi suteikti išsamią informaciją apie pacientui reikiamus vaistus. Jis negali atsisakyti pateikti prašomos informacijos, motyvuodamas informacijos, laiko trūkumu ar nežinojimu. Farmacijos specialistas turi suteikti informaciją ir apie pigesnius generinius tos pačios veikliosios medžiagos, tik skirtingo gamintojo vaistinius preparatus.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!


Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...