Naujos metodinės rekomendacijos apie pneumokokinę infekciją

Parengtos naujos metodinės rekomendacijos apie pneumokinę infekciją. Pneumokokinė infekcija paplitusi tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų. Ypač didelė rizika susirgti – vaikams iki 5 metų ir vyresniems nei 65 metų asmenims. Pneumokokinę infekciją sukelia bakterijos. Ji pasireiškia įvairiomis klinikinėmis formomis: plaučių uždegimu, ausies uždegimu, meningitu, sinusitu ir kt. Dauguma (83 proc.) šios infekcijos sukelto meningito diagnozuojama jaunesniems nei 2 metų vaikams.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl pneumokokinės infekcijos kasmet pasaulyje miršta 1,6 mln. žmonių. Pneumokokinės infekcijos galima išvengti skiepijantis. Lietuvoje pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių 2014 metais pradėtas visuotinis kūdikių skiepijimas nuo pneumokokinės infekcijos.

PSO duomenimis, daugelis pasaulio šalių (120) skiepus nuo pneumokokinės infekcijos yra įtraukusios į nacionalinę imunoprofilaktikos programą.

Didesnę riziką susirgti pneumokokine infekcija turi žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, su nusilpusiu imunitetu.

Naujose metodinėse rekomendacijose apie pneumokokinę infekciją yra pateikta išsami informacija apie šios ligos paplitimą, jos sukėlėjus, rizikos grupes, vakcinaciją Lietuvoje ir pasaulyje.

Leidinys parengtas remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, Jungtinių Tautų bei kitų tarptautinių organizacijų metodiniais dokumentais. Leidinys skirtas specialistams bei visiems besidomintiems skiepais valdomomis infekcijomis.

Metodinių rekomendacijų tekstą galima rasti čia.

Kontaktas žiniasklaidai:
Zigmantas Nagys
ULAC Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas
tel. (8 5) 230 0124, mob. tel. 8 684 33174, el. paštas: zigmas.nagys@ulac.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...