Naujovės, organizuojant vaikų maitinimą ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose, įsigalioja nuo 2016 m. sausio 1 d.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo reglamentuojamas maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose, įsigalioja nuo 2016 m. sausio 1 d.

Patikslinti vaikų maitinimo organizavimo reikalavimai vaikų ugdymo įstaigose ir vaikų socialinės globos įstaigose bei pirmą kartą reglamentuotas vaikų maitinimas šeimynose. Šeimynų vaikų maitinimui yra taikomi tik bendrieji maitinimo organizavimo ir higienos principų reikalavimai, tokie kaip pavyzdžiui geriamojo vandens patiekimas, daržovių ir vaisių kasdienis vartojimas, patiekalų įvairumas ir pan.

Nustatomas leidžiamas cukraus kiekis vaikams tiekiamuose gėrimuose (ne daugiau kaip 5 g/100g pridėtinio cukraus). Saldūs gėrimai vaikų ugdymo įstaigose yra vienas dažniausių tėvų nusiskundimų dėl vaikų maitinimo.

Norint geriau informuoti vaikų tėvus, įvedamas reikalavimas ikimokyklininio ir bendrojo ugdymo įstaigų interneto svetainėse skelbti Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašą ir valgiaraščius, kuriais vadovaujantis maitinami vaikai.

Maitinimo paslaugų teikėjai turės organizuoti visų vaikų, norinčių gauti šią paslaugą, maitinimą. Šiuo metu yra ugdymo įstaigų, kuriose maitinimas tiekiamas tik vaikams iš mažas pajamas gaunančių šeimų.

Visose vaikų socialinės globos įstaigose įvedama tvarka, kad švenčių ir poilsio dienomis vaikų maitinimui valgiaraščiai nebus taikomi ir maitinimas bus organizuojamas pagal galimybes dalyvaujant vaikams.

 

 

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...