Neįgaliųjų žmonių sveikata ir gerovė – visos valstybės rūpestis

LR Vyriausybės rūmuose vyko tarpinstitucinis pasitarimas, kurio tikslas – aptarti neįgaliems žmonėms aktualius klausimus. Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, Ministro Pirmininko padėjėja Genovaitė Paliušienė LR Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus, sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė, Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai sprendė, ką gali kartu padaryti įvairios šalies institucijos ir organizacijos, kad sveikatos sutrikimų turinčių žmonių poreikiai būtų patenkinti.  

 

 

Susitikime diskutuota apie tas sveikatos ir socialinės apsaugos sritis, kurios sveikatos negalių turintiems žmonėms yra reikšmingiausios. Aptartos naujagimių klausos sutrikimų gydymo ir specialistų pagalbos šeimoms naujovės, klausos aparatų kompensavimas. Ar odontologinė, ginekologinė, dializės atlikimo pagalba yra prieinama psichikos ar fizinę negalią turintiems asmenins ir kaip galima būtų pagerinti situaciją? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų opių klausimų susitikime dalyvavusios institucijos parengs atidžiai išanalizavus situaciją ir atsakingai numačius bendradarbiavimo gaires.

Sveikatos apsaugos ministerija toliau gerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą bei kokybę negalią turintiems asmenims. Daugiau dėmesio skirs asmens sveikatos priežiūros specialistų, dirbančių su sveikatos negalią turinčiais pacientais, kvalifikacijos tobulinimui. Taip pat numatoma peržiūrėti ir atnaujinti kompensuojamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą, tobulinti teisės aktus.

Pasitarimo dalyviai vieningai pritarė pagrindinei minčiai, kad neįgaliųjų žmonių sveikata yra visos valstybės rūpestis. Nutarta parengti visų atsakingų institucijų bendros veiklos planus ir ateityje vienyti visos valstybės pastangas, kad sveikatos sutrikimų turintys žmonės jaustųsi sveikesni ir laimingesni bei laiku gautų reikiamą kvalifikuotą specialistų pagalbą.

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 266 1411, natalja.samp@sam.lt, www.sam.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...