Nupirkti modernūs reanimobiliai Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninėms

Trys nauji reanimobiliai su modernia naujagimiams saugiai pervežti skirta įranga iškeliavo į didžiausias Lietuvos ligonines – LSMU ligoninę Kauno klinikas, VU ligoninės Santariškių klinikų filialą Vaikų ligoninę ir Klaipėdos universitetinę ligoninę.

 

„Šios transporto priemonės skirtos pervežti naujagimius iš mažesnių ligoninių į tretinio lygio gydymo įstaigas, kuriuose sveikatos priežiūros paslaugų naujagimiams spektras yra kur kas didesnis. Ypač mažo svorio naujagimiams reikalingos ypatingos sąlygos, o naujieji reanimobiliai atitinka visus įmanomus reikalavimus“, – teigia Kauno klinikų Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vadovas gydytojas Antanas Pužas.

„Naujieji reanimobiliai ženkliai pagerins skubiosios pagalbos ir sveikatos priežiūros paslaugų naujagimiams kokybę“, – džiaugėsi transporto priemones perėmę ligoninių atstovai. Erdvesni ir patogesni reanimobiliai su specialiai naujagimių transportavimui skirta įranga nupirkti iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ projekto lėšų.

Praktiniam naudojimui paruošti reanimobiliai pirmiausiai pristatyti projekto vykdytojui – Kauno klinikoms. Projekto vykdytojas reanimobilius perdavė kitoms projekte dalyvaujančioms ligoninėms – Santariškių klinikų filialui Vaikų ligoninei ir Klaipėdos universitetinei ligoninei.

Reanimobiliai – tai ne vienintelė projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ nauda.  Be modernios medicinos įrangos Lietuvos ligoninėms, šveicarų parama skirta gydymo bei diagnostikos rekomendacijoms, moderniems mokymams medicinos personalui, kompiuterinei nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazei. Visa tai leis kiekvienai mamai ir naujagimiui suteikti kokybiškas ir modernias sveikatos priežiūros paslaugas.

 

Asmuo kontaktams:

Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų
Viešosios komunikacijos tarnybos
Vyriausioji specialistė
Mob. nr.: +370 646 89 474
El. p. auste.sviaziene@kaunoklinikos.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...